Sonda została wystrzelona na pokładzie rakiety SpaceX Falcon Heavy z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na Florydzie.
Sama Starship wylądowała zgodnie z planem na wodach Oceanu Indyjskiego.
Łazik Curiosity dostarczył nowych wskazówek na temat dawnych zmian klimatycznych na Marsie - podała NASA. Wyniki sugerują, że nawet przy dawnej obecności wody, na powierzchni planety życie mogło mieć trudne warunki do rozwoju.
Astronomowie znaleźli planetę wokół najbliższej pojedynczej gwiazdy względem Słońca.
Za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba astronomowie w młodym wszechświecie zarejestrowali galaktykę, której gaz świeci jaśniej od gwiazd. To nieznane dotąd zjawisko, które wiele mówi o wczesnych kosmosie - podkreślają naukowcy.
Większa część atmosfery Marsa może się kryć w jego skorupie - twierdzą geolodzy z MIT. Mowa o dwutlenku węgla, który zamienił się w metan i został uwięziony w glinie.
Z pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba astronomowie zauważyli planetę wielkości Jowisza, ale mającą tylko 1/10 jego masy. Co więcej, jej atmosfera jest bardzo niesymetryczna.
Ponad 450 mln lat temu naszą planetę mógł okrążać system pierścieni - twierdzą naukowcy na podstawie analizy kraterów po asteroidach.
Dzięki sieci radioteleskopów ALMA naukowcom udało się uzyskać tak szczegółowe obrazy powierzchni gwiazdy R Doradus, że możliwe okazało się śledzenie ruchów bąbli gazu na jej powierzchni. Rezultaty opublikowano w "Nature"; poinformowało o nich także Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).
Zdjęcia wykonane przez badającą system Jowisza sondę NASA Juno pokazały młody wulkan na księżycu Io, położony na południe od równika. Wszystko wskazuje, że powstał po 1997 roku.