Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Przepustowość laboratoriów prowadzących badania na koronawirusa to w tej chwili co najmniej 3 tys. próbek na dobę; średnio wykonywanych jest teraz 1200, 1500 - powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Pod koniec tygodnia na stacjach PKN Orlen pojawią się w sprzedaży litrowe płyny wirusobójcze - zapowiedział w czwartek prezes spółki Daniel Obajtek. Dodał, że PKN Orlen planuje nabyć milion masek ochronnych.
Leki obniżające gorączkę nie służą do profilaktyki przeciwwirusowej - powiedział PAP prof. Wiesław Kozak z UMK w Toruniu, od kilkudziesięciu lat zajmujący się badaniem gorączki. Przestrzegł przed stosowaniem takich środków, jako budujących odporność na wirusy, gdyż działają one odwrotnie.
Najważniejszym elementem walki z koronawirusem powinna być teraz diagnostyka, która pomaga oszacować rzeczywistą śmiertelność COVID-19, zlokalizować łańcuchy i ogniska epidemii - wyjaśnia PAP dr Rafał Mostowy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Trwa dramat w domach spokojnej starości na północy Włoch, które stały się ogniskami koronawirusa. Każdego dnia umierają tam kolejne starsze, zakażone osoby. Liczba zakażeń i zgonów będzie rosnąć- ostrzegają lekarze i opiekuni.
Wysoce zakaźny nowy koronawirus SARS-CoV-2 może przetrwać w formie zakaźnej przez kilka godzin w powietrzu, a na powierzchniach nawet kilka dni - wynika z badania, które publikuje pismo "New England Journal of Medicine".
Potwierdzono osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia. Nowe przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Koronawirus nie przypomina grypy, częściej wywołuje zapalenie płuc, które może postępować szybko; a gwałtowny wzrost liczby ciężkich przypadków przeciąża służbę zdrowia - ocenił w rozmowie z PAP chiński lekarz, który zajmował się ciężko chorymi na COVID-19.
Dawne społeczeństwa niemal przez cały czas doświadczały epidemii oraz pandemii chorób zakaźnych. Nie omijały one również terytorium Polski. Niektóre z nich miały duży wpływ nie tylko na historię, lecz także na rozwój medycyny, a nawet funkcjonowanie instytucji państwowych i sposób życia.
Osoby, które w związku z koronawirusem zostały objęte kwarantanną, szczególnie osoby starsze i samotne, powinny pamiętać, że nie są pozostawione same sobie - podkreśla rządowy portal gov.pl/koronawirus.