Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Nie było potrzeby dodatkowego elektrycznego zasilania ze strony błyskawic.
W piątek, 14 marca przypada Dzień Motyla. W Polsce - jak poinformował dr Jacek Wendzonka z Wydziału Biologii UAM w Poznaniu - występuje blisko 3200 gatunków motyli, z czego ponad 160 to motyle dzienne, czyli te najbardziej znane i podziwiane.
To zmieni nasze postrzeganie tego, jak organizm jest chroniony przed infekcjami.
Szwedzki zespół znalazł w Bałtyku klon powszechnie występującego morszczynu pęcherzykowatego, który rozciąga się na 500 km. To może być największy klon jakiegokolwiek organizmu na Ziemi - sugerują naukowcy.
DNA w jądrze komórki nie wisi nieruchomo, a wokół niego nie kręcą się dokonujące transkrypcji genów cząsteczki RNA jak dotąd uważano. Polsko-brytyjski zespół naukowców przekonuje, że DNA jest w ruchu; to jedyny sposób, by nie dopuścić do plątaniny w jądrze komórki.
Polscy badacze wyjaśnili, dlaczego komórki światłoczułe w oku zmieniają na chwilę swój rozmiar, kiedy błyska na nie światło. Teraz maleńkie, szybkie pulsowanie komórek siatkówki można na żywo zobaczyć dzięki polskiej metodzie obrazowania oka.
Zarówno mężczyźni, jak i kobiety uznają zapach za bardzo istotny aspekt postrzegania płci przeciwnej.
Nowo odkryty grzyb Gibellula attenboroughii, nazwany na cześć brytyjskiego biologa Davida Attenborough, zamienia pająki jaskiniowe w zombie - informuje pismo "Fungal Systematics and Evolution".
To może być droga do nowej metody usuwania groźnej toksyny.
Stara norma jest nieaktualna.