Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Odpowiedź może mieć znaczenie dla terapii uzależnień.
Rosnące w Pekinie drzewa, które są w nocy oświetlone latarniami ulicznymi, wydają się mieć odporniejsze liście i mniej uszkodzeń spowodowanych przez owady. Może to mieć wpływ na bioróżnorodność - informuje pismo "Frontiers in Plant Science".
Zapach matki odgrywa podstawową rolę w nauce rozpoznawania twarzy przez niemowlęta - informuje pismo "Child Development".
Wymarcie dinozaurów 66 mln lat temu prawdopodobnie utorowało drogę do rozprzestrzenienia się winorośli - opisują naukowcy na łamach "Nature Plants".
Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zbadali, jakie bakterie występują na automatach paczkowych. Sprawdzili 64 takich urządzeń rozmieszczonych w 16 dzielnicach miasta.
Nowe badania koncentrują się nad zapobieganiu szkodom, jakie wyrządzają meblom drapiące koty - informuje pismo "Frontiers in Veterinary Science". Naukowcy sprawdzili, co wpływa na zakres drapania.
Nawet w zamkniętych, nowych pojemnikach z tuszami do tatuaży i permanentnego makijażu naukowcy znaleźli różne bakterie. Niektórym gatunkom dobrze służą warunki panujące w skórze.
Chińscy naukowcy odkryli mech, który może znieść warunki typowe dla Marsa.
Jedna cząsteczka cofnęła u myszy różne objawy starzenia.
Znaleziono na to dowód!