Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Odkryta na Krecie bakteria może pomóc w zwalczaniu komarów - informuje pismo "Applied and Environmental Microbiology".
Substancje zawarte w liściach konopi wydają się być obiecującym pestycydem, zwłaszcza w przypadku zwalczania komarów - informuje pismo "Insects".
Komary są dla człowieka uciążliwe i mogą przenosić groźne choroby, ale w przyrodzie są potrzebne - ocenił entomolog prof. Stanisław Ignatowicz. Są one pożywieniem dla ptaków i nietoperzy, ich larwy oczyszczają wody stojące, a osobniki dorosłe zapylają rośliny.
Jeden jerzyk dziennie może zjeść 20 tys. komarów. Dlatego potrzeba nam tych ptaków jak najwięcej.
Samorząd Sosnowca kupił 150 budek lęgowych dla jerzyków i rozdzielił je wśród spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Skupiska komara brzęczącego i innych rodzimych gatunków, obserwowane w Polsce od kilku tygodni, to nie żadna plaga, a normalne zjawisko przyrodnicze - powiedział PAP entomolog prof. Stanisław Ignatowicz.
Komary przenoszące choroby tropikalne coraz częściej pojawiają się w Europie. W Niemczech wykryto groźne komary azjatyckie o nazwie Aedes japonicus. "Do Polski te owady na szczęście jeszcze nie dotarły" - powiedziała PAP dr Beata Biernat z Gdańska.
Mamy w Polsce zatrzęsienie komarów, a może być jeszcze gorzej. "Gdy całe lato będzie wilgotne, owady mogą być dokuczliwe aż do października" - powiedział PAP prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz z Katedry Entomologii Stosowanej SGGW.
Nawet silny i długotrwały mróz nie wymrozi komarzych jaj. Na to, czy komarów jest dużo wpływ ma wiele czynników, m.in. ilość podmokłych terenów czy wilgotność powietrza - wyjaśnia w rozmowie z PAP entomolog prof. Ryszard Szadziewski.
Uciążliwe, dokuczliwe. Czy także groźne? Na czym polega kłopot z komarami?