Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Pełny wymiar związanych z nim zagrożeń dopiero zaczynamy poznawać
W obliczu zagrożenia rozprzestrzenianiem się wirusa pryszczycy, słowacki Tatrzański Park Narodowy (TANAP) apeluje, szczególnie do osób pochodzących z obszarów dotkniętych chorobą, o rezygnację z wizyt w górach. Dzikie zwierzęta, w tym kozice, też mogą ulec zakażeniu - alarmują władze odpowiednika polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Na razie jego produkcja powoduje sporą emisję CO2.
Niektóre rośliny nie rosną tam, gdzie - według wszelkich ekologicznych wskazań - powinny, a nawet pozornie nienaruszona przyroda cierpi z powodu działalności człowieka. W międzynarodowym badaniu z udziałem pięciorga Polaków, opublikowanym w czasopiśmie "Nature", naukowcy wskazali, dlaczego tak się dzieje.
Zwłaszcza niebezpieczne są matki, które bronią swojego potomstwa.
Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.
W tej drugiej widać im lepiej.
Dziesiątki młodych fok błądzą po stepie nad Morzem Kaspijskim na południowym zachodzie Kazachstanu; najprawdopodobniej rzucił je tam wiatr - poinformował w poniedziałek kazachski portal Zakon.
Recepta? Wchłaniać mniej, wydalać więcej.
Międzynarodowa grupa naukowców doniosła, że w ciągu ostatniej dekady tempo topnienia lodowców dramatycznie wzrosło. Efektem jest nie tylko wzrost poziomu mórz, ale także ubytek zasobów słodkiej wody.