Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Muzyka pozytywnie wpływa na rozwój wrażliwości i emocjonalności u dzieci już od okresu prenatalnego; nauka muzyki lub gry na instrumencie w pierwszych latach życia poprawia też funkcje poznawcze m.in. koncentrację i pamięć - przekonuje muzykoterapeutka Sara Knapik-Szweda.
Amerykańskie nastolatki w wieku 13-18 lat spędzają średnio 6 godz. 40 minut dziennie wpatrzone czy to w monitor komputera, czy też ekran telewizora, tabletu, telefonu albo podobnego urządzenia - wynika z opublikowanego ostatnio raportu.
Lekcja przyrody w plenerze to jest to! Trwa specjalna akcja Tatrzańskiego Parku Narodowego.Zdjęcia: Jan Głąbiński /Foto Gość
Skurcz akomodacyjny, zmęczenie oczu, bóle głowy, nasilenie krótkowzroczności - coraz więcej dzieci i młodzieży z tymi problemami pojawia się w gabinetach okulistów, którzy wiążą to z korzystaniem z małych urządzeń elektronicznych.
W Parlamencie Europejskim są plany, by wprowadzić zakaz reklamy produktów spożywczych, które mają wysoką zawartość tłuszczów i cukru - poinformował przedstawiciel KE Philippe Roux na konferencji "Żywienie i aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w wieku szkolnym".
Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie - alarmuje prof. Mirosław Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Z badań Instytutu wynika, że już 22,3 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ma nadwagę lub jest otyłych.
Zdrowie układu sercowo-naczyniowego polskich dzieci i nastolatków pogarsza się. Już niemal 3 proc. osób przed 18. rokiem życia ma nadciśnienie tętnicze, a liczba ta stale rośnie - alarmowali eksperci podczas debaty, która odbyła się w środę w Warszawie.
Co drugi uczeń w wieku wczesnoszkolnym nosi za ciężki plecak - wynika z badań przedstawionych na konferencji prasowej przez Fundację Rosa w ramach projektu "Lekki tornister".
O czym powinniśmy pamiętać pozwalając dziecku bawić się w tego rodzaju miejscu?
Około 5-6 proc. z tysiąca przebadanych pierwszoklasistów z Radomia cierpi na zaburzenia oddychania w czasie snu, związane m.in. z przerostem migdałków. Badania prowadzi Fundacja Zdrowy Sen przy współpracy z radomskim samorządem i szkołami.