Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Od czwartku ruszają szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej.
Kanadyjski federalny resort zdrowia dopuścił w piątek do użytku pierwszą szczepionkę przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Szczepionki firmy Pfizer/BioNTech będą podawane w dwóch dawkach, tak jak w przypadku dorosłych.
Niemowlęta karmione piersią są w mniejszym stopniu narażone na trudne w leczeniu infekcje wywołane przez bakterie oporne na antybiotyki - wynika z badań opublikowanych przez "The American Journal of Clinical Nutrition".
Ekspercka komisja doradzająca Agencji Żywności i Leków (FDA) w USA zdecydowanie poparła we wtorek wprowadzenie do obiegu szczepionki Pfizera przeciwko Covid-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Ostateczną decyzję agencja podejmie w przyszłym tygodniu.
Dzieci kobiet, które w pracy na co dzień stykają się z produktami do czyszczenia i dezynfekcji, są znacznie bardziej zagrożone astmą. Dzieje się tak nawet, gdy kobieta miała styczność z chemikaliami lata przed poczęciem.
Są najsłabiej rozpoznawane zarówno przez otoczenie jak i same ofiary.
Uczący się zdalnie w trakcie pandemii COVID-19 uczniowie szkół średnich gorzej radzą sobie na płaszczyźnie emocjonalnej, edukacyjnej i społecznej niż ci, którzy mieli możliwość uczęszczania do szkoły stacjonarnie - informuje Educational Researcher.
Amerykańscy pediatrzy obserwują gwałtowny wzrost ciężkich stanów przy infekcji koronawirusowej wśród najmłodszych pacjentów - podaje na swojej stronie internetowej NBC News.
Problem zanieczyszczenia powietrza występuje nie tylko zimą. Na złą jakość powietrza latem wpływają przede wszystkim spaliny emitowane przez samochody - przypominają inicjatorzy kampanii "Pomóżmy dzieciom oddychać lepiej".
Rodzice zbyt wcześnie wprowadzają do diety swoich dzieci soki owocowe, napoje roślinne i mleko krowie - alarmują eksperci. Aż 61 proc. rodziców niesłusznie podaje dzieciom te same posiłki, które je reszta rodziny - wykazały najnowsze badania.