Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W ramach projektu naukowego Nasze Genomy udało się stworzyć bazę wariantów genetycznych populacji Polski, umożliwiając badaczom z całego świata dalsze porównywanie zebranych danych. To wyniki analizy ponad 1000 genomów - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej w Warszawie.
Lekarze obawiają się negatywnego wpływu turbin wiatrowych na zdrowie osób mieszkających w ich pobliżu, w tym problemy z sercem. Medycy skupieni w organizacji Windwiki uważają, że konieczna jest weryfikacja dotychczasowej polityki państwa w zakresie lokalizacji ogromnych wiatraków.
Od niedzieli, 20 czerwca, we Francji przestanie obowiązywać godzina policyjna. Od poniedziałku zostanie ona również zniesiona w regionach Włoch, w których nie stało się to już wcześniej. We Francji, Niemczech, Hiszpanii łagodzone są również przepisy dotyczące noszenia maseczek.
Większość pytanych w krajach UE uważa, że Bruksela nie potrafiła ani skutecznie szczepić, ani zapobiec recesji - wynika z sondażu przeprowadzonego w 12 państwach Wspólnoty, przytaczanych w środę przez "Rzeczpospolitą".
Dezinformacja na temat COVID-19 w mediach społecznościowych to głównie dzieło złośliwych botów - informuje pismo "JAMA Internal Medicine".
Postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek dla personelu niemedycznego w wysokości 5 tys. zł - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił, że dodatkowe wsparcie obejmie osoby, które przepracowały co najmniej 21 dni "w obszarze covidowym".
Prawie 8 proc. Amerykanów, którzy otrzymali pierwszą dawkę szczepionki firmy Pfizer lub Moderna, nie przyszło we wskazanym terminie na podanie drugiego zastrzyku - wynika z danych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). To ponad 5 mln osób. Władze w USA głowią się, jak poradzić sobie z tym problemem.
Noszenie masek oraz zachowanie dystansu społecznego mogą skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa powodującego COVID-19. Jednak, aby całkowicie zahamować epidemię, zasad tych musiałoby sumiennie przestrzegać co najmniej 60 proc. populacji - wyliczyli naukowcy.
W Polsce rusza program rehabilitacji pocovidowej. Skorzystać z niego będą mogli wszyscy z problemami wydolności zarówno fizycznej, jak i oddechowej. Prowadzona będzie w domu, ambulatoryjnie, w oddziałach rehabilitacji, zakładach rehabilitacji leczniczej i uzdrowiskach - poinformowało PAP w piątek Ministerstwo Zdrowia.
Jedyny sposób zahamowania dynamicznego wzrostu zakażeń koronawirusem w woj. śląskim to szczepienia i skrajna dyscyplina - uważa śląski konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dr hab. Włodzimierz Mazur ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.