Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W ostatnich latach, w wyjątkowo szybkim tempie, narastają u polskich dzieci oraz młodzieży otyłość i nadwaga; już co czwarte z nich ma nadmierną masę ciała - alarmowali specjaliści podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego, który w piątek rozpoczął się w Warszawie.
Świńska grypa nie jest bardziej niebezpieczna od zwykłej - twierdzą naukowcy
Wg specjalistów leczone antybiotykami powinny być tylko zakażenia objawowe, potwierdzone metodami diagnostycznymi.
Ślady 500 substancji psychoaktywnych, w tym 300 dopalaczy, będzie mógł rozpoznawać w próbkach biologicznych system zaprojektowany przez Polaków. Do analizy wystarczy przesłać próbkę krwi, moczu albo włosów. Badanie ma kosztować kilkaset złotych.
Największa polska, górska wyprawa naukowa wyruszy w Andy na początku 2019 r.
Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Politechniki Białostockiej, którzy badali zastosowanie grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej w leczeniu nowotworów, złożyli wniosek patentowy dotyczący użycia korzeniowca sosnowego w walce z rakiem jelita grubego.
Kobieta, której sześć lat temu z powodu raka usunięto m.in. trzustkę, urodziła zdrowe dziecko siłami natury. O szczęściu pacjentki i swoim sukcesie poinformowali w czwartek lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Nikotyna, alkohol, nielegalne substancje, hazard, pornografia, objadanie się - uzależnienie może mieć różną postać i różny przebieg. Psychologowie z PAN opracowali aplikację, która ma wspierać użytkowników w zrywaniu z nałogiem i pomaga naukowcom lepiej poznać przyczyny nawrotów w uzależnieniach.
Chińskie władze zleciły dochodzenie w sprawie twierdzenia naukowca He Jiankuia o narodzinach pierwszych na świecie dzieci ze zmodyfikowanymi genami; ponad 100 badaczy potępiło jego działania jako "szalone" i nieetyczne - piszą we wtorek lokalne media.
W Chinach urodziły się pierwsze na świecie dzieci, których geny zostały zmodyfikowane przez naukowców - poinformował w poniedziałek He Jiankui, badacz z Południowochińskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Shenzhen, którego zespół dokonał zmian.