Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Bank DNA zwierząt zagrożonych wyginięciem czy szczególnie narażonych na negatywny wpływ działalności człowieka powstał w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Dotąd udało się zebrać m.in. próbki niedźwiedzi, antylop i wilków.
Nie tylko brak higieny, ale również niewłaściwa i nadmierna higiena może być przyczyną rozwoju infekcji intymnych u kobiet - przypominają eksperci. Infekcje te są głównym powodem zgłaszania się kobiet do ginekologa.
Jeśli utrzymają się obecne tendencje, za kilkadziesiąt lat gruźlica może zostać praktycznie wyeliminowana, przynajmniej w krajach europejskich - mówili specjaliści na konferencji prasowej w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.
12,6 mln zgonów w 2012 r., czyli jeden na cztery przypadki śmiertelne na świecie, związanych jest z zanieczyszczeniami środowiska - wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To o połowę więcej niż 10 lat temu.
Mamy wreszcie pierwsze wiarygodne dane o zachorowalności na cukrzycę, wynika z nich, że cierpi na tę chorobę 2,73 mln Polaków, z tego 26 proc. nie jest tego świadoma - powiedzieli w środę eksperci na śniadaniu prasowym w Warszawie.
Ochrona genomu człowieka to w istocie nasze zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń Polaków - podkreśla Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. W najnowszym stanowisku zwraca uwagę na pilną potrzebę pełnej prawnej ochrony genomu człowieka.
Co czwarty dorosły mieszkaniec Unii Europejskiej, czyli 80 mln Europejczyków, co najmniej raz sięgało po narkotyki - wykazał najnowszy raport Międzynarodowej Rady Kontroli Narkotyków (INCB).
Współczesna medycyny przestaje polegać wyłącznie na leczeniu chorych metodą "prób i błędów", a coraz częściej wykorzystuje terapie "skrojone na miarę" - powiedzieli w środę eksperci podczas I Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej w Warszawie.
Przeciętny Polak spożywa od 9 do 12 g soli dziennie, to o kilka gramów mniej niż kilka lat temu, ale jej konsumpcja nadal jest dwukrotnie za duża - powiedzieli we wtorek eksperci na konferencji prasowej w Warszawie.
Resort zdrowia udostępnił Stowarzyszeniu "Nasz Bocian" dane o skuteczności ośrodków uczestniczących w rządowym programie in vitro. Wynika z nich, że średnia skuteczność to 32 proc.; rozbieżność pomiędzy poszczególnymi klinikami jest znaczna - od 41 proc. do 19 proc.