Do wielkiego ośrodka hodowli tygrysów syberyjskich koło Harbina przywieziono sztuczny śnieg, ponieważ zima jest w tym roku na północy Chin wyjątkowa łagodna i śniegu brakuje - poinformował cytowany przez agencję Xinhua inżynier z centrum rozrodczego tygrysów.
W ośrodku żyje ponad tysiąc tygrysów syberyjskich, których przetrwanie na wolności jest zagrożone. W dzikich warunkach żyje ich po obu stronach Amuru już tylko około 500.
Tygrysy te potrzebują śniegu, którym zimą gaszą pragnienie i w którym się myją. Tymczasem opady były bardzo słabe - powiedział Liu Dan z Parku Tygrysów Syberyjskich w Harbinie w prowincji Heilongjiang.
Znajdujący się w pobliżu ośrodka Sun Island Snow Expo Park, w którym co roku organizowane są słynne konkursy i wystawy rzeźb oraz architektury z lodu i śniegu, dostarczył dla tygrysów 90 tys. metrów sześciennych śniegu - powiedział Liu. Cieszą się nim również turyści, obserwując harce tygrysów w śniegu - dodał Liu.
Śnieżny Park jest częścią parku krajobrazowego na lewym brzegu Sungari (największy dopływ Amuru), obejmującego 38 km kwadratowych z ponad 20 punktami widokowymi, z których podziwiać można m.in. kryształowoczyste jeziora, małe wyspy, malownicze formacje skalne.
Zakłócenia spowodowane przez człowieka mają znacznie szerszy wpływ, niż wcześniej sądzono.
Dokumnent wskazuje m.in na wyzwania wynikające ze skutków innowacji.
Zwłaszcza niebezpieczne są matki, które bronią swojego potomstwa.
Hiszpańsko-australijski zespół opracował pionierską metodę rozkładu plastikowych śmieci.
Odkryte w Alpach i Arktyce mikroorganizmy potrafią rozkładać plastik w niskich temperaturach.
Do substancji perfluoroalkilowych (PFAS) zaliczane są tysiące syntetycznych związków chemicznych.