Zmarł wynalazca pilota TV

W wieku 96 lat zmarł Eugene Polley, amerykański inżynier, który wynalazł bezprzewodowego pilota do telewizora - poinformował we wtorek rzecznik firmy Zenith Electronics, w której pracował Polley.

Wynalazca zmarł z przyczyn naturalnych w szpitalu na przedmieściach Chicago.

W 1955 roku Polley stworzył urządzenie o nazwie "Flash-Matic", które pozwalało zmieniać kanały w telewizji bez wstawania z fotela.

Początkowo pilot bez kłopotliwego kabla łączącego go z telewizorem był dobrem luksusowym (kosztował średnią miesięczną pensję), jednak z czasem stał się standardowym wyposażeniem.

Znawcy wskazują, że pośrednio wynalazek Polleya zrewolucjonizował funkcjonowanie samej telewizji, która miała teraz nową widownię, gotową szybko zmienić kanał, jeśli oglądany program okaże się nie dość interesujący.

Polley wraz ze współpracownikiem Robertem Adlerem w 1997 roku został uhonorowany nagrodą Emmy za wkład w pracę nad bezprzewodowymi pilotami.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.