Rezerwat na Bałtyku?

Niemiecki oddział organizacji ekologicznej WWF chce utworzyć na dużym obszarze Bałtyku Morski Park Narodowy - poinformowano oficjalnie na Międzynarodowej Konferencji Ochrony Morza w niemieckim Stralsundzie.

Jak dowiedziała się "Gazeta Polska codziennie", organizacja zażądała objęcia specjalną ochroną nawet 30 proc. Morza Bałtyckiego w celu utworzenia Morskiego Parku Narodowego. Na razie projekt dotyczy Niemiec, ale ekolodzy nie ukrywają, że są zainteresowani powstaniem podobnych parków na wodach terytorialnych wszystkich państw bałtyckich, w tym Polski.

Realizacja tego projektu wiązałaby się m.in. z zakazem połowów na olbrzymich terenach morskich. Zdaniem polskich rybaków, wykończyłoby to polskie rybołówstwo, które i tak ich zdaniem jest na skraju wytrzymałości.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.