Podczas rozpoczętej w środę konferencji I/O, przedstawiciele Google potwierdzili, że firma wprowadzi na rynek własny tablet - Nexus 7 - oraz pokazali nową wersję systemu operacyjnego Android, Jelly Bean.
Wśród najważniejszych zmian, zawartych w nowej wersji systemu Android 4.1 Jelly Bean, przedstawiciele firmy wymienili: lepsze zarządzanie pracy procesora i oszczędność baterii oraz wprowadzanie treści i wyszukiwanie informacji za pomocą głosu. Funkcja wprowadzania głosowego na razie dostępna jest jedynie w języku angielskim, ale firma zapowiada, że wkrótce doda obsługę osiemnastu kolejnych języków. System będzie dostępny dla użytkowników w połowie lipca, już teraz dostępna jest wersja dla twórców aplikacji.
Tablet Nexus 7, który na zlecenie Google produkuje firma Asus, wyposażony będzie w wyświetlacz o przekątnej siedmiu cali o rozdzielczości HD (1280x800 pixeli), czterordzeniowy procesor Tegra 3 oraz baterię o pojemności 4325 mAh, która pozwolić ma na osiem godzin pracy. Tablet obsługuje też technologie komunikacji bliskiego zasięgu (NFC - Near Field Communication), pozwalającą m.in. na dokonywanie płatności bezstykowej, moduł GPS i kamerę, wyposażoną w 1,2-megapikselową matrycę.
Nexus 7 ma być sprzedawany w dwóch wersjach - wyposażonej w 8 GB pamięci RAM w cenie 199 dolarów amerykańskich i 16 GB, kosztujące 249 dol. Konkurować więc będzie nie tylko z tabletami iPad firmy Apple i pokazanym 19 czerwca przez Microsoft urządzeniem Surface, ale również z tanim tabletem Kindle Fire, sprzedawanym przez Amazon.
Inne nowości, które Google ma zaprezentować, to m.in. kolejne pomysły w zakresie synchronizacji danych i usług w tzw. chmurze (Cloud Platform i Google Drive - dzięki którym użytkownicy mogą np. uzyskać dostęp do przechowywanych tam danych z niemal każdego, podłączonego do internetu urządzenia) czy nowe informacje dotyczące rozwoju internetowego sklepu z aplikacjami Google Play.
Wiele z planowanych sesji dotyczyć ma też Google+, inicjatywy w dziedzinie mediów społecznościowych. Ambicją firmy jest osiągnięcie 200 milionów założonych profili do końca roku 2012 i podwojenie tej liczby w roku następnym. Pomóc w tym mają m.in. coraz lepsza integracja innych usług z serwisem oraz większy nacisk na Spotkania (Hangout), rozwiązanie pozwalające na przeprowadzanie wideo rozmów i wideokonferencji.
Mają posiadać cechy prehistorycznego, wymarłego ponad 10 tysięcy lat temu gatunku, wilka strasznego.
Pozwala przewidzieć zwiększone ryzyko śmiertelności i incydentów sercowo-naczyniowych.
Zakłócenia spowodowane przez człowieka mają znacznie szerszy wpływ, niż wcześniej sądzono.
Dokumnent wskazuje m.in na wyzwania wynikające ze skutków innowacji.
Zwłaszcza niebezpieczne są matki, które bronią swojego potomstwa.
Z ośrodka kosmicznego NASA na Florydzie wystartowała w poniedziałek rakieta SpaceX Falcon 9.
Hiszpańsko-australijski zespół opracował pionierską metodę rozkładu plastikowych śmieci.
Odkryte w Alpach i Arktyce mikroorganizmy potrafią rozkładać plastik w niskich temperaturach.
Do substancji perfluoroalkilowych (PFAS) zaliczane są tysiące syntetycznych związków chemicznych.