Nauka - to lubię

Czy można poczuć smak głosu lub kolorów albo zapach wyrazów? Czy można zobaczyć barwy liter, widzieć kształt muzyki, kolor dźwięku?

Między innymi na takie pytania próbuje odpowiedzieć  Tomasz Rożek - dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzący czytelników przez labirynt wiedzy.

Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych.

Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, a dzięki licznym przykładom z życia codziennego jego teksty pobudzają wyobraźnię i skłaniają do pogłębiania wiedzy.

W poszczególnych rozdziałach znajdują się również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i dzieci poczują się niczym prawdziwi odkrywcy.

Nauka - to lubię to książka familijna - dla ciekawego świata czytelnika w każdym wieku.

***

Nauka - to lubię   Wydawnictwo W.A.B. Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji ufundowane przez wydawnictwo W.A.B.- wszystkie z autografami autora! Pytanie konkursowe brzmiało: co to jest sólarsteinn? Odpowiedź można znaleźć np. tutaj, natomiast książki otrzymują:

Wiesława Konopka z miejscowości Zator, Ernestyna Gajda z Katowic oraz Agnieszka Tworuszka-Mitas z Gliwic

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KSIĄŻKI, NAUKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama