Czy można poczuć smak głosu lub kolorów albo zapach wyrazów? Czy można zobaczyć barwy liter, widzieć kształt muzyki, kolor dźwięku?
Między innymi na takie pytania próbuje odpowiedzieć Tomasz Rożek - dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzący czytelników przez labirynt wiedzy.
Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych.
Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, a dzięki licznym przykładom z życia codziennego jego teksty pobudzają wyobraźnię i skłaniają do pogłębiania wiedzy.
W poszczególnych rozdziałach znajdują się również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i dzieci poczują się niczym prawdziwi odkrywcy.
Nauka - to lubię to książka familijna - dla ciekawego świata czytelnika w każdym wieku.
***
Wydawnictwo W.A.B.
Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji ufundowane przez wydawnictwo W.A.B.- wszystkie z autografami autora! Pytanie konkursowe brzmiało: co to jest sólarsteinn? Odpowiedź można znaleźć np. tutaj, natomiast książki otrzymują:
Wiesława Konopka z miejscowości Zator, Ernestyna Gajda z Katowic oraz Agnieszka Tworuszka-Mitas z Gliwic
Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.
Zakłócenia spowodowane przez człowieka mają znacznie szerszy wpływ, niż wcześniej sądzono.
Dokumnent wskazuje m.in na wyzwania wynikające ze skutków innowacji.
Zwłaszcza niebezpieczne są matki, które bronią swojego potomstwa.
Hiszpańsko-australijski zespół opracował pionierską metodę rozkładu plastikowych śmieci.
Odkryte w Alpach i Arktyce mikroorganizmy potrafią rozkładać plastik w niskich temperaturach.
Do substancji perfluoroalkilowych (PFAS) zaliczane są tysiące syntetycznych związków chemicznych.