RPA: Kłusownictwo przybiera na sile

Kłusownicy w RPA w tym roku zabili już 281 nosorożców - zwierząt znajdujących się na liście gatunków zagrożonych - podał we wtorek południowoafrykański wydział ds. środowiska. Najbardziej ucierpiały nosorożce w słynnym Parku Narodowym Krugera.

W Parku Krugera, przylegającym do granicy z Mozambikiem i Zimbabwe, zginęły 164 nosorożce.

Dane z pierwszego półrocza wskazują na to, że kłusownictwo przybiera na sile. W RPA w zeszłym roku zabito 448 nosorożców, podczas gdy w 2010 roku - 333.

Według oficjalnych danych od stycznia aresztowano 176 ludzi; 153 to kłusownicy, a pozostali to kurierzy, kupcy lub eksporterzy.

W RPA żyje do 20 tys. nosorożców - najwyższa liczba w porównaniu z innymi krajami.

Zagrożenie gatunku wiąże się z rosnącym popytem na specyfiki ze sproszkowanego rogu nosorożca, stosowanego w tradycyjnej medycynie azjatyckiej, która przypisuje mu właściwości antyrakowe.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKOLOGIA, RPA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.