Inwazja pytonów na Florydzie

Prawie 70 pytonów birmańskich złapano i zabito w Parku Narodowym Everglades na Florydzie w ciągu trwającego miesiąc polowania na te niebezpieczne gady, które stanowią zagrożenie dla ekosystemu - poinformowali w sobotę organizatorzy.

Najdłuższy schwytany okaz mierzył 4,3 metra; śmiałek, który go złapał, otrzymał 1000 dolarów nagrody - podała komisja ochrony flory i fauny Florydy.

W polowaniu zorganizowanym między 10 stycznia a 10 lutego wzięło udział 600 uczestników z 38 amerykańskich stanów, a nawet z Kanady.

Eksperci sądzą, że pierwsze pytony birmańskie, przywleczone do Everglades, były zwierzętami domowymi, które albo zostały wypuszczone na wolność przez właściciela, albo uciekły w czasie huraganu Andrew w 1992 roku. Od tego czasu w sposób niekontrolowany rozmnażały się na Florydzie; ich liczebnością można tłumaczyć zmniejszenie się populacji małych ssaków, jak łasica czy szop pracz, w Everglades - twierdzą naukowcy.

Zabite węże trafią do uniwersytetu na Florydzie, gdzie posłużą do badań naukowych.

Pyton birmański to gatunek naturalnie występujący w rejonie Azji Południowo-Wschodniej.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKOLOGIA, RÓŻNE, USA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.