Zbrodniarze i ich "nauka" w służbie zła

Francuska wytwórnia Temps Noir zrealizowała film dokumentalny o przerażającej zbrodni nazistowskiej - zamordowaniu w 1943 roku 86 Żydów w celu "zachowania materiału genetycznego" do przyszłych naukowych badań nad rasą, która miała przestać istnieć.

23 listopada 1944 roku alianckie oddziały 2. zmotoryzowanej dywizji generała Leclerca wyzwoliły od hitlerowców Strasburg i dokonały osiem dni później strasznego odkrycia: w podziemiach Instytutu Anatomii Uniwersytetu w Strasburgu znaleziono bestialsko okaleczone szczątki 86 Żydów, które służyły nazistom do badań genetycznych.

Realizatorzy z wytwórni Temps Noir - Sonia Rolley oraz bracia Axel i Tancrede Ramonet - postanowili udokumentować tę zbrodnię, "aby pozostała ona w pamięci Alzatczyków, Francuzów i Europejczyków". Zrealizowali 55-minutowy film, który zatytułowali "W imię rasy i nauki. Strasburg 1941-1944".

Jego prapremiera odbyła się w w Rothau, alzackiej miejscowości leżącej w pobliżu Natzweiler-Struthof, jedynego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na terytorium Francji - w Alzacji.

Sonia Rolley opowiada, że kiedy jeszcze studiowała w 2005 r. w Strasburgu dziennikarstwo usłyszała o "szczątkach Żydów" przechowywanych w gabinecie anatomicznym Uniwersytetu w Strasburgu.

Odkryła już na początku pracy nad filmem, że odpowiedzialni za zbrodniczy eksperyment "cieszyli się uznaniem niektórych swoich europejskich kolegów i korzystali z ich pomocy nawet po ujawnieniu ich zbrodni".

Na rozkaz Heinricha Himmlera 87 Żydów - mężczyzn i kobiet - zostało w 1943 roku wyselekcjonowanych przez niemieckich lekarzy w Auschwitz, przewiezionych do Struthofu w Wogezach i zamordowanych w komorze gazowej.

Jeden z nich nie chciał wejść do komory i zginął od kuli.

86 ciał wysłano do Instytutu Anatomii Uniwersytetu w Strasburgu, gdzie zakonserwowano je w formalinie.

Na kilka dni przed wkroczeniem aliantów do Strasburga, Himmler rozkazał zniszczyć ciała 86 zamordowanych. Zostały poćwiartowane, aby nie można było ich rozpoznać, ale 16 z nich znaleziono w całości.

Dokument filmowy "W imię rasy i nauki" pokazuje twarze sprawców zbrodni, ujawnia ich imiona i nazwiska.

August Hirt, niemiecki lekarz, członek Instytutu Antropologii Rasowej "Ahnenerbe" i profesor Uniwersytetu w Strasburgu był tym, który poprosił Himmlera o przysłanie mu ciał Żydów do badań. Uciekł ze Strasburga na dwa miesiące przed wkroczeniem sojuszników i popełnił samobójstwo w styczniu 1945 r.

Wolfram Sievers, bliski znajomy Himmlera, był jednym z dyrektorów "Ahnenerbe" i prowadził badania mające na celu udowodnienie istnienia wyższej rasy. Został skazany na śmierć w procesie norymberskim, wyrok wykonano.

Bruno Beger, niemiecki antropolog, członek "Ahnenerbe" udał się do Tybetu w poszukiwaniu ludzkich egzemplarzy czystej rasy aryjskiej i pracował z Hirtem na Uniwersytecie w Strasburgu. Skazany w 1971 r. jako współwinny zamordowania dziesiątków Żydów dla celów antropometrii.

Joseph Kramer, znany jest jako "bestia z Belsen". Był komendantem obozów koncentracyjnych w Struthofie i Bergen-Belsen. Skazany na śmierć i powieszony.

Niemiecki historyk i dziennikarz Hans Joachim Lang, który pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia usłyszał po raz pierwszy o odnalezieniu szczątków 86 Żydów w Strasburgu, podjął badania, których wynikiem było zgromadzenie danych personalnych dotyczących większości z 86 zamordowanych, m.in. ustalenie ich nazwisk.

Na umieszczonej w 2005 r. na cmentarzu żydowskim w Strasburgu tablicy pamiątkowej umieszczono nazwiska większości zamordowanych i napis: "...posłużyli jako króliki doświadczalne w imię nauki w służbie zła".

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  07.04.2013 16:36

  Dlatego p. Anno, że jak podaje niemiecka Wikipedia:

  "Das Wort Nazismus ist eine Kurzform des Ausdrucks Nationalsozialismus.Es wird seit spätestens 1933 verwendet" (mniej więcej: Słowo nazizm jest skróconą formą wyrażenia "narodowy socjalizm". Było używane najpóźniej od 1933 r.)

  Słowo nazi było używane na określenie narodowego socjalisty (od Nationalsozialist – narodowy socjalista).

   

  Sama ideologia narodowego socjalizmu zaś to twórcze przekształcenie marksizmu. Twórcze w ten sposób, że zamiast "narodu wybranego" jakim w marksizmie "internacjonalistycznym", miał być beznarodowy "proletariat" (z jego "uświadomioną" elitą, zwaną też "awangardą", czyli członkami Partii), narodem "wybranym" w narodowym socjalizmie miał być "Aryjczyk", z jego najczystszą formą czyli Niemcem.

   

  Obie ideologie, narodowgo socjalizmu i socjalizmu międzynarodowego (socjalizmu demokratycznego, bolszewizmu) to tylko dwie odmiany społecznego darwinizmu: "wybrani" pożerają "nie wybranych".

  Reszta w tych ideologiach to tylko dobrze skonstruowane (bo "naukowo") opakowanie, by lepiej się sprzedawało. Sprzedawało i tym wykształconym i tym nie wykształconym, tym młodym i tym nie młodym, tym z wielkich miast i tym ze wsi - zależnie od lokalnych warunków i "ducha czasów".

   

  Obie ideologie mają swoje źródła w "beznarodowej" satanerii (której "widziałnym kościołem" są masonerie z różnymi charytatywnymi przybudówkami). Jak się bowiem przyjrzeć ideologom i działaczom, to albo oni sami albo gdzieś w tle kręcą się jacyś wpływowi "bracia w wierze" (jak sami o sobie powiadaja: dzieci wdowy).

   

  Oba eksperymenty niezbyt się powiodły, choć naśladowców i kontynuatorów ciągle nie brak, więc dziś trwa kolejny eksperyment satanerii, teraz wg wzorca Gramsci'ego: pełzająca rewolucja kulturowa. Dewiacja transformowana w normalność, eutanazja, aborcja, róbta co chceta - to najbardziej widoczne jej objawy.

  Pełzająca - bo jak gotowanie żaby: jak się wrzuci żabę do wrzątku to ona natychmiast z niego wyskoczy, a gdy się wrzuci do zimej wody i będzie powolutku podgrzewać, to nim się żaba obejrzy, to się ugotuje.

   

  Mam nadzieję, że wyczerpująco ... :)

   

 • Krzysiek
  07.04.2013 16:46
  >>Dokument filmowy "W imię rasy i nauki" pokazuje twarze sprawców zbrodni, ujawnia ich imiona i nazwiska.<<
  Czy tak kiedy się stanie w stosunku do socjalistów - 1944-1989?
 • Stanisław_Miłosz
  07.04.2013 20:44

  Dlatego p. Anno, że jak podaje niemiecka Wikipedia:

  "Das Wort Nazismus ist eine Kurzform des Ausdrucks Nationalsozialismus.Es wird seit spätestens 1933 verwendet" (mniej więcej: Słowo nazizm jest skróconą formą wyrażenia "narodowy socjalizm". Było używane najpóźniej od 1933 r.)

  Słowo nazi było używane na określenie narodowego socjalisty (od Nationalsozialist – narodowy socjalista).  Sama ideologia narodowego socjalizmu zaś to twórcze przekształcenie marksizmu. Twórcze w ten sposób, że zamiast "narodu wybranego" jakim w marksizmie "internacjonalistycznym", miał być beznarodowy "proletariat" (z jego "uświadomioną" elitą, zwaną też "awangardą", czyli członkami Partii), narodem "wybranym" w narodowym socjalizmie miał być "Aryjczyk", z jego najczystszą formą czyli Niemcem.  Obie ideologie, narodowgo socjalizmu i socjalizmu międzynarodowego (socjalizmu demokratycznego, bolszewizmu) to tylko dwie odmiany społecznego darwinizmu: "wybrani" pożerają "nie wybranych".

  Reszta w tych ideologiach to tylko dobrze skonstruowane (bo "naukowo") opakowanie, by lepiej się sprzedawało. Sprzedawało i tym wykształconym i tym nie wykształconym, tym młodym i tym nie młodym, tym z wielkich miast i tym ze wsi - zależnie od lokalnych warunków i "ducha czasów".  Obie ideologie mają swoje źródła w "beznarodowej" satanerii (której "widziałnym kościołem" są masonerie z różnymi charytatywnymi przybudówkami). Jak się bowiem przyjrzeć ideologom i działaczom, to albo oni sami albo gdzieś w tle kręcą się jacyś wpływowi "bracia w wierze" (jak sami o sobie powiadaja: dzieci wdowy).  Oba eksperymenty niezbyt się powiodły, choć naśladowców i kontynuatorów ciągle nie brak, więc dziś trwa kolejny eksperyment satanerii, teraz wg wzorca Gramsci'ego: pełzająca rewolucja kulturowa. Dewiacja transformowana w normalność, eutanazja, aborcja, róbta co chceta - to najbardziej widoczne jej objawy.

  Pełzająca - bo jak gotowanie żaby: jak się wrzuci żabę do wrzątku to ona natychmiast z niego wyskoczy, a gdy się wrzuci do zimej wody i będzie powolutku podgrzewać, to nim się żaba obejrzy, to się ugotuje.  Mam nadzieję, że wyczerpująco ... :)
   

 • JAWA25
  08.10.2016 16:04
  "87 Żydów - mężczyzn i kobiet" Sprawa jest znana od dawna, było ich więcej : 79 Żydów, 2 Polaków, 4 Azjatów i 30 Żydówek, vide Stanisław Sterkowicz "Zbrodnie hitlerowskiej medycyny" 1981 i późniejsze wydania
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.