Czy Abraham to widział?

W Iraku odkryto pozostałości architektoniczne pamiętające biblijnego Abrahama.

Brytyjscy archeolodzy z Uniwersytetu w Manchester odkopali tam monumentalną budowlę sprzed ok. 4 tys. lat. Jest ona odległa ok. 20 km od Ur, skąd według Biblii pochodził Abraham. Budowla jest długości 80 m, czyli ma wielkość boiska piłkarskiego, a grubość jej murów wynosi 2,5 m. Świadczy to, że chodzi o ważny obiekt, który mógł być świątynią lub pałacem.

Brytyjscy uczeni sądzą, że odkrycie pochodzi z okresu sumeryjskiego, tzn. z czasów, gdy Abraham wyruszał z Ur do Ziemi Obiecanej. Według kierującego wyprawą prof. Stuarta Campbella badania powiedzą wiele o codziennym życiu mieszkańców ówczesnej stolicy Sumeru.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.