Wirtualny spacer po lesie

W ramach działalności edukacyjno-promocyjnej Nadleśnictwo Świdnica uruchomiło za pośrednictwem internetu możliwość wirtualnych spacerów po leśnych zakątkach.

Jak przekonują w nadleśnictwie, poznanie malow­niczych miejsc w okolicach Gór So­wich za pomocą komputera powin­no przekonać oglądających, że war­to je odwiedzić na żywo.

Wchodząc na stronę internetową, wystarczy wyszukać interesujące miejsce na mapie i kliknąć miniaturę zdję­cia, by zobaczyć panoramę. W każ­dym miejscu przygotowano po kil­ka różnych widoków.

Można zoba­czyć siedzibę Nadleśnictwa Świdni­ca, rezerwat przyrody „Jeziorko Daisy”, tamę na Jeziorze Bystrzyckim, zbiornik wodny w leśnictwie Piskorzów, szczyt Wielkiej Sowy, ścież­kę edukacyjną „Czarny Rycerz” w leśnictwie Pieszyce, platformę widokową w Piławie, Tatarski Jar w leśnictwie Gilów, przełom rze­ki w Ligocie oraz punkt widokowy na Kocim Grzbiecie i Górę Parkową w leśnictwie Jodłownik.

Prezentację wykonała Agencja Fotograficzna „Panoramica” któ­ra zrealizowała już wcześniej pro­jekt „Dolny Śląsk 360”, w którego ramach można wirtualnie zwiedzić m.in. dziesiątki kościołów i miejsc znanych turystom, takich jak Jaski­nia Niedźwiedzia w Kletnie, Zamek Książ czy Muzeum Papiernictwa.

Dostępne jest również zwiedza­nie Czarnej Góry, Zieleńca, Kłodz­ka, oraz Dusznik, Kudowy, Lądka i Polanicy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NAUKA, PRZYRODA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.