Pomoc przedsiębiorcom w kontakcie z nauką i pośredniczenie w komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i technologii - to główne zadania otwartego właśnie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki.
"Nasz park ma być platformą organizacyjną i technologiczną, która umożliwi przedsiębiorcom i naukowcom realizację ich celów. Naszym zaś celem jest przewodzenie w technologii, czyli poszukiwanie nowych rozwiązań i ich implementacja w przedsiębiorstwach, w pierwszej kolejności lokalnie, aby na późniejszym etapie działać w środowisku międzynarodowym" - powiedział podczas oficjalnego otwarcia Dolnośląskiego Parku jego prezes, Edward Chlebus.
Takie miejsca jak Dolnośląski Park Innowacji i Nauki idealnie wpisują się w cele nowej perspektywy finansowej; dotyczy to zwłaszcza programu operacyjnego Inteligentny Rozwój, w którym pieniądze dedykowane są na cały proces związany z komercjalizacją wyników prac badawczo-rozwojowych - mówiła z kolei wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.
Siedziba Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki znajduje się we Wrocławiu przy ul. Kwiatkowskiego. Swoje miejsce znajdą tam przedsiębiorstwa prowadzące działalność innowacyjną i badawczą, również te rozpoczynające dopiero swoje działania.
Dolnośląski Park Innowacji i Nauki będzie oferował m.in. wsparcie od etapu prototypu - po stworzenie innowacyjnego produktu, a także doradzał m.in. w zakresie oceny potrzeb technologicznych, promocji i nowych rozwiązań organizacyjnych oraz wdrażania nowych technologii.
Ekspert o Starship: loty, podczas których nie wszystko się udaje, są często cenniejsze niż sukcesy
Uszkodzenia genetyczne spowodowane używaniem konopi mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Ten widok zapiera dech w piersiach, choć jestem przecież przyzwyczajony do oglądania takich rzeczy.
Meteoryty zazwyczaj znajdowane są na pustyniach albo terenach polarnych.