Dokument o ryzyku stosowania antykoncepcji

Pigułka antykoncepcyjna wreszcie zostanie zdemaskowana.

Prawdopodobnie w przyszłym roku ukaże się dokument ukazujący zagrożenia zdrowotne związane ze stosowaniem hormonalnej antykoncepcji. Producentką jest Ricki Lake znana z lat 90 z bycia gospodarzem jednego z talk show. Nad pełnometrażowym filmem opartym na książce Holly Grigg-Spall „Sweetening The Pill: Or How We Became Hooked On Hormonal Birth Control” (tł. Omamione pigułką albo jak złapano nas na hormonalną kontrolę urodzeń) współpracuje z reżyserką Abby Epstein.

- Kiedy pigułka antykoncepcyjna pojawiła się w latach 50, stała się synonimem wyzwolenia kobiety i od tamtej pory uważana była za cudowny lek. Ale teraz sprawia, że kobiety są chore – mówią zgodnie Lake i Epstein – Chcemy, by nasz film otworzył kobietom oczy na skutki uboczne tych potężnych leków, a także na nieprzewidziane skutki tłumienia naturalnych cyklów kobiecych.

Film porusza kwestie nie tylko doustnych środkach antykoncepcyjnych, ale także mówi o Yaz/Yasmin, NuvaRing i innych formach sztucznej antykoncepcji.

Duet (Lake i Epstein) współpracował już wcześniej nad trzema dokumentami, a także nad książką o naturalnym porodzie i opiece. Panie planują premierę filmu na 2015 rok.

Sławny blogger Perez Hilton napisał: „Zastanawiamy się czy ten film odstraszy wszystkich od pigułki!”

Fakty są niestety przerażające.

Kobiety, które biorą pigułkę, są dwa razy częściej narażone na raka szyjki macicy i 10-30% bardziej narażone na zachorowanie na raka piersi niż kobiety, które nigdy jej nie brały. Pomimo  że Światowa Organizacja Zdrowia zalicza pigułkę antykoncepcyjną  do pierwszej grupy rakotwórczej – tzn. powodującą śmierć – nie mniej niż 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie ją bierze.

Najnowsze badania wskazują również, że branie pigułki antykoncepcyjnej może zwiększać ryzyko jaskry. Inne formy antykoncepcji, wspomniane w komunikacie prasowym Ricki Lake, także są niebezpieczne dla kobiet.

Gigant farmaceutyczny Merck zgodził się wypłacić 100 milionów dolarów prawie 3800 użytkowniczkom NuvaRing. Okazuje się, że powoduje on ataki serca, zakrzepy i wylewy.

Bayer zapłacił 1,6 miliardów dolarów z powodu skutków ubocznych stosowania Yaz/Yasmin, które obejmują wylewy, częściową utratę wzroku, zakrzepy a nawet śmierć.

Planned Parenthood, The Campaign to Prevent Teen Pregnancy, Big Pharma i inne organizacje, które zarabiają olbrzymie sumy na antykoncepcji, według Rity Diller celowo od dekad ukrywają prawdę o szkodliwości antykoncepcji.  – Prawda o antykoncepcji wreszcie ujrzy światło dzienne, kosztem życia niestety niezliczonej liczby kobiet i dziewczyn, które zmarły albo cierpiały na skutek brania pigułki – powiedziała lifesitenews.com. 

«« | « | 1 | » | »»
 • Roberttttt
  23.02.2014 13:09
  Jako katolik jestem oczywiście przeciw pigułkom, ale jednak zastanówmy się nad rzetelnością dziennikarską. Autor artykułu pisze: "Fakty są niestety przerażające.
  Kobiety, które biorą pigułkę, są dwa razy częściej narażone na raka szyjki macicy". Czy jest to rzeczywiście przerażające? Dwukrotny wzrost ryzyka choroby nie jest przerażający, jeśli prawdopodobieństwo podstawowe i tak jest małe. Jeśli dla kobiety niebiorącej pigułek prawdopodobieństwo raka wynosiłoby np. 0,002 %, to dla kobiety biorącej pigułki 0,004 % - czyli wciąż bardzo mało.
 • Ola23
  25.02.2014 09:59
  Nie obawiam się skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej ponieważ od początku stosuje ochronę w postaci harmonelli. Posiada ona Pozytywną Opinię Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą, zawarta w niej cholina chroni wątrobę a chrom reguluje poziom glukozy we krwi. Ma też korzystny wpływ na włosy, skórę i paznokcie jak dla mnie to esencja zdrowia i urody.
 • iza
  29.01.2015 22:38
  nie od dziś wiadomo że pigułki antykoncepcyjne powodują wiele skutków ubocznych ale ja mimo iż wiem o tym i tak ją stosuje, dla mnie to wielka wygoda, ale biorę harmonellę by chronić sie przed wieloma skutkami ubocznymi, dla mnie to taka zdrowa dieta w pigułce bo zawiera wiele witamin i minerałów
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja