Dokument o ryzyku stosowania antykoncepcji

Pigułka antykoncepcyjna wreszcie zostanie zdemaskowana.

Prawdopodobnie w przyszłym roku ukaże się dokument ukazujący zagrożenia zdrowotne związane ze stosowaniem hormonalnej antykoncepcji. Producentką jest Ricki Lake znana z lat 90 z bycia gospodarzem jednego z talk show. Nad pełnometrażowym filmem opartym na książce Holly Grigg-Spall „Sweetening The Pill: Or How We Became Hooked On Hormonal Birth Control” (tł. Omamione pigułką albo jak złapano nas na hormonalną kontrolę urodzeń) współpracuje z reżyserką Abby Epstein.

- Kiedy pigułka antykoncepcyjna pojawiła się w latach 50, stała się synonimem wyzwolenia kobiety i od tamtej pory uważana była za cudowny lek. Ale teraz sprawia, że kobiety są chore – mówią zgodnie Lake i Epstein – Chcemy, by nasz film otworzył kobietom oczy na skutki uboczne tych potężnych leków, a także na nieprzewidziane skutki tłumienia naturalnych cyklów kobiecych.

Film porusza kwestie nie tylko doustnych środkach antykoncepcyjnych, ale także mówi o Yaz/Yasmin, NuvaRing i innych formach sztucznej antykoncepcji.

Duet (Lake i Epstein) współpracował już wcześniej nad trzema dokumentami, a także nad książką o naturalnym porodzie i opiece. Panie planują premierę filmu na 2015 rok.

Sławny blogger Perez Hilton napisał: „Zastanawiamy się czy ten film odstraszy wszystkich od pigułki!”

Fakty są niestety przerażające.

Kobiety, które biorą pigułkę, są dwa razy częściej narażone na raka szyjki macicy i 10-30% bardziej narażone na zachorowanie na raka piersi niż kobiety, które nigdy jej nie brały. Pomimo  że Światowa Organizacja Zdrowia zalicza pigułkę antykoncepcyjną  do pierwszej grupy rakotwórczej – tzn. powodującą śmierć – nie mniej niż 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie ją bierze.

Najnowsze badania wskazują również, że branie pigułki antykoncepcyjnej może zwiększać ryzyko jaskry. Inne formy antykoncepcji, wspomniane w komunikacie prasowym Ricki Lake, także są niebezpieczne dla kobiet.

Gigant farmaceutyczny Merck zgodził się wypłacić 100 milionów dolarów prawie 3800 użytkowniczkom NuvaRing. Okazuje się, że powoduje on ataki serca, zakrzepy i wylewy.

Bayer zapłacił 1,6 miliardów dolarów z powodu skutków ubocznych stosowania Yaz/Yasmin, które obejmują wylewy, częściową utratę wzroku, zakrzepy a nawet śmierć.

Planned Parenthood, The Campaign to Prevent Teen Pregnancy, Big Pharma i inne organizacje, które zarabiają olbrzymie sumy na antykoncepcji, według Rity Diller celowo od dekad ukrywają prawdę o szkodliwości antykoncepcji.  – Prawda o antykoncepcji wreszcie ujrzy światło dzienne, kosztem życia niestety niezliczonej liczby kobiet i dziewczyn, które zmarły albo cierpiały na skutek brania pigułki – powiedziała lifesitenews.com. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama