Drony mogą zmienić codzienne życie ludzi

W ciągu kilku lat drony mogą, tak jak telefony komórkowe, zmienić codzienne życie ludzi i stać się niezawodnym towarzyszem człowieka - taką hipotezę często powtarzano w Rzymie, podczas niedawnych wielkich pokazów tych bezzałogowych urządzeń latających.

Podczas masowej imprezy pod nazwą "Roma Drone Expo&Show" urządzono specjalne warsztaty dla młodzieży. Młodzi miłośnicy tego sprzętu dowiedzieli się, że już za parę lat drony, stosowane obecnie głównie w wojsku i w rolnictwie, mogą być wykorzystywane do codziennych zadań przez osoby prywatne.

Włoscy eksperci uważają na przykład, że małe drony mogłyby być bardzo przydatne w pilnowaniu domów czy wręcz w roli "latających opiekunów" dzieci w parku. To na razie fantazja, ale łatwa do spełnienia - twierdzi ekspert mechaniki precyzyjnej Alessandro Messina. Jego zdaniem nie należy wykluczyć i tego, że drony mogłyby wyprowadzać w przyszłości psy na spacer.

Podczas warsztatów, zorganizowanych we współpracy z włoską agencją prasową Ansa, mówiono też o szerokich możliwościach, jakie daje wykorzystanie tych zdalnie kierowanych statków powietrznych w mediach, zwłaszcza w robieniu zdjęć i kręceniu materiałów filmowych.

Inne możliwe zastosowania to ochrona środowiska poprzez patrole z powietrza albo wymiana żarówek i świetlówek w wysokich ulicznych latarniach.

We Włoszech działa już 200 firm, przygotowujących teren dla różnego zastosowania dronów, przede wszystkim w codziennym życiu.

Zgodnie z nowymi przepisami aby je pilotować trzeba być pełnoletnim i mieć specjalną licencję.

«« | « | 1 | » | »»
 • Sławek z Opola
  14.06.2014 18:32
  Myślę, że ta wizja nie jest dobra.  Zwiększy to jeszcze bardziej ruch w miastach, ruch którego nikt nie będzie kontrolował bezpośrednio.

  Drony mogą się zderzyć z czymś lub z kimś np. jadącym rewerzystą... o nie podoba mi się ta wizja spadających na głowę dronów.... nic z tego nie będzie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.