Kanadyjska odpowiedź na ebolę

Rząd Kanady od poniedziałku rozpocznie dostarczanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 800 fiolek eksperymentalnej szczepionki przeciwko wirusowi eboli - poinformowała w sobotę kanadyjska agencja ds. zdrowia publicznego.

Ze względów bezpieczeństwa szczepionka zostanie dostarczona do Genewy w trzech turach, ponieważ preparat przez cały czas musi być przechowywany w bardzo niskich temperaturach - przekazały kanadyjskie władze.

WHO w toku konsultacji z najbardziej dotkniętymi epidemią krajami zdecyduje, w jaki sposób szczepionka zostanie wykorzystana i rozprowadzona - głosi komunikat.

Szczepionka przechodzi testy kliniczne na ludziach w amerykańskim ośrodku badawczym Walter Reed Army Institute of Research. Badanie prowadzone na zwierzętach dały "obiecujące wyniki" - podano.

W piątek WHO przekazała najnowszy bilans bezprecedensowej epidemii eboli, która wybuchła w marcu. Wynika z niego, że liczba ofiar śmiertelnych epidemii wzrosła do 4546 spośród 9191 znanych przypadków zachorowań w Gwinei, Liberii i Sierra Leone.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama