Tokio 2020 - wodorowa wioska olimpijska

Organizatorzy igrzysk w 2020 roku w Tokio chcą, by funkcjonowanie wioski olimpijskiej opierało się na wykorzystaniu alternatywnych źródeł energii. Zapowiedzieli, że będzie ona "miastem wodoru".

Energia elektryczna oraz ciepła woda będą wytwarzane za pomocą ogniw, które będą wykorzystywać do tego właśnie wodór. Miasto ma wybudować odpowiednie stacje wodorowe i rurociągi, które będą dostarczać energię m.in. do obiektów sportowych i restauracji. W ten sposób zasilane będą również autobusy przewożące zawodników podczas igrzysk. W olimpijskiej wiosce zamieszka ok. 17 tysięcy osób.

Plany organizatorów i władz miasta opisała japońska prasa. Wspomniany projekt ma na celu promowanie najnowszych i przyjaznych środowisku rozwiązań dotyczących pozyskiwania energii i - jak podkreślają autorzy pomysłu - spełnia założenie o zrównoważonej ekspansji działalności gospodarczej.

"Wioska olimpijska zostanie zbudowana od podstaw. To świetna okazja do przeprowadzenia na wielką skalę takiego eksperymentu" - podkreślił Takeo Kikkawa, profesor z jednego z miejscowych uniwersytetów.

Jak podkreślają media, Tokio było już gospodarzem letnich igrzysk z 1964 roku i wówczas dało się poznać jako miasto bardzo rozwinięte pod względem technologicznym. Ambicją władz stolicy Japonii i organizatorów imprezy, która odbędzie się za pięć lat, jest powtórzenie tego sukcesu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.