To był najcieplejszy lipiec w historii

Ubiegły miesiąc był najcieplejszym lipcem odkąd w 1880 roku zaczęto prowadzić takie pomiary - ogłosiła w czwartek Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA).

Również tegoroczny czerwiec był najcieplejszy od początku pomiarów meteorologicznych. Z raportu NOAA wynika też, że rekordowo wysokie temperatury osiągnęły oceany.

Pierwsze siedem miesięcy tego roku było wyjątkowo ciepłe, z rekordowymi temperaturami, co dowodzi, że globalne ocieplenie trwa. Już 2014 rok był najcieplejszym rokiem, jaki zarejestrowano.

Średnia temperatura w czerwcu na powierzchni Ziemi i oceanu była wyższa o 0,88 stopnia Celsjusza od średniej temperatury z tego miesiąca w XX wieku. Poprzedni rekord czerwca zanotowano w 2014 roku.

Także średnia temperatura w pierwszym półroczu 2015 roku była wyższa o 0,85 stopnia od średniej z tego okresu w całym XX stuleciu.

Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatycznych (IPCC) opublikował w 2014 roku raport, w którym wykazano, że "temperatura powierzchni lądów i oceanów na całym świecie wzrosła od początku XX wieku prawie o 1 stopień C, a w niektórych częściach Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej wzrost ten wyniósł do 2,5 st. C".

Tegoroczna konferencja klimatyczna ONZ odbędzie się w Paryżu w dniach 30 listopada-11 grudnia.

«« | « | 1 | » | »»
 • Krzysiek
  21.08.2015 11:26
  >>globalne ocieplenie trwa.<<

  Tęcza jest symbolem - mającym nam przypomnieć, że Bóg niezależnie jak będziemy postępować jako ludzie, nie ześle globalnego zniszczenia.

  Globalnie, władze poszczególnych narodów, w fanatycznie nachalny sposób wprowadzają: aborcję, dewiacje seksualne jako normy i inne chore rozwiązania prawne.

  Ci chorzy, machają nawet tęczą, jakby mówiąc "niezależnie jak postąpimy, mamy zapewnione, że globalnie nie będzie zniszczenia".

  Można krótkowzrocznie powiedzieć - patowa sytuacja - zboczenie i choroba staje się normą.

  W NIEZNISZCZALNYM IMPERIUM RZYMSKIM też tak było - Rzymianie stali się tak słabi, że byle wandale (nie regularne wojska) zmietli rzymskie znaczenie.

  PRZYCZYNA - takiej sytuacji?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.