Kasprowy z tunelem

Polskie Koleje Linowe wystąpiły o pozwolenie na sztuczne naśnieżanie Kasprowego Wierchu. Chcą też przebić tunel. Ministerstwo Środowiska nie mówi "nie" - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Liczymy, że dostaniemy zgodę i na nartach na Kasprowym Wierchu będzie można jeździć dłużej niż teraz" - mówi Agnieszka Jabłońska-Twaróg z biura prasowego PKL.

"Chcemy zbudować nowy wyciąg w Dolinie Goryczkowej i niewielki tunel, który połączy górną stację kolei na Kasprowy z górną stacją Kolei Goryczkowej" - informuje Janusz Ryś, prezes PKL.

"Trudno mi sobie wyrazić taki tunel. To niepotrzebna inwestycja" - komentuje Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

"Minister na razie nie będzie się sprzeciwiał tym planom. Pozwalamy na ich procedowanie. Ustosunkujemy się do nich, gdy będą bardziej konkretne" - mówi rzecznik Ministerstwa Środowiska Jacek Krzemiński.

«« | « | 1 | » | »»
 • Obywatel
  25.03.2016 11:21
  Absurd i dewastacja!
  Gdybyśmy mieli tereny górskie o powierzchni Alp, to pewnie możnaby spokojnie przeznaczyć część na inwestycje sportowo-rekreacyjne, a równocześnie skutecznie chronić większą część obszaru.
  Problem w tym że nie mamy. Tatry są malutkie (całość widać z Gubałówki), ruch turystyczny jest już w nich zbyt wielki. Tereny narciarskie na Kasprowym całkowicie przecinają polską część Tatr na pół. Każda kolejna inwestycja to po prostu dewastacja!
 • Stanisław_Miłosz
  25.03.2016 14:15
  Kolej linowa w tunelu? Mnie się pomysł podoba. Tego jeszcze na świecie nie było. Warto w czymś przodować. Jeśli w zdowym rozumie się nie da, bo za bardzo odstajemy, to chociaż w szaleństwie.

  Jeśli jednak Ministerstwo się nie zgodzi, to mam pomysł alternatywny: też tunel, kapsuły dla narciarzy i pneumatycznie ich wydmuchiwać na szczie wprost na naśnieżoną trasę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.