Służby usuwają tygrysy ze świątyni

Tajlandzkie służby ochrony przyrody zaczęły w poniedziałek usuwać z buddyjskiej świątyni na zachodzie kraju 137 tygrysów, które były tam nielegalnie przetrzymywane. Tamtejszych mnichów oskarża się o udział w nielegalnej hodowli i handel tymi zwierzętami.

Dyrektor Tajlandzkiego Biura Ochrony Przyrody Teunjai Noochdumrong powiedział, że trzem tygrysom podano środki uspokajające i wywieziono już ze świątyni w prowincji Kanchanaburi na zachodzie kraju.

W operacji, która potrwa około tygodnia, bierze udział około tysiąca pracowników służb ochrony przyrody. Zwierzęta zostaną przewiezione do trzech rządowych rezerwatów dla zwierząt w Tajlandii.

Mnichom udawało się przez jakiś czas powstrzymać wywózkę zwierząt; ustąpili dopiero, gdy policja uzyskała nakaz sądowy. Ponad 300 pracowników służb ochrony przyrody pozostało w świątyni przez noc, aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.