Zamiast USG, model dziecka w 3D

To kolejny krok w medycynie prenatalnej. Pozwoli rodzicom jeszcze bardziej uświadomić sobie, że w łonie matki jest dziecko, ale tez ułatwi przygotowanie do operacji dzieci nienarodzonych.

Do wprowadzenia technologii umożliwiającej tworzenie trójwymiarowych modeli dzieci zamiast zdjęć z USG przygotowuje się firma z Brazylii. Proces polega na tworzeniu modeli na podstawie badania USG. W ten sposób można stworzyć również modele konkretnych narządów, np serca czy żył.

Wprowadzenie tego rozwiązania z jednej strony pozwoli rodzicom wytworzyć jeszcze silniejszą więź z rozwijającym się w łonie matki dzieckiem, ale pomoże również lekarzom przygotować się do skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Technologia wydruku 3D na podstawie obrazów z USG ma więc znaczenie nie tylko dla diagnostyki prenatalnej, ale też w leczeniu ludzi już narodzonych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.