Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
I jak czytać układ okresowy?
Nauka. To lubię JAK CZYTAĆ UKŁAD OKRESOWY?
Nauka. To lubię
TAGI| NAUKA, VIDEO
W tym miejscu tak silne trzęsienie ziemi to rzadkość. Tragiczne skutki katastrofy to nie tylko „wina” niestabilnego gruntu, ale także wieloletnich zaniedbań. Dlaczego tak wiele osób zginęło i czy tego kataklizmu nie dało się przewidzieć?
Ponad 400 ofiar pochłonął cyklon, o nazwie Freddy, jaki nawiedził w ostatnich tygodniach kraje południowej części Afryki.
Gdy myszy są przez dłuższy czas wystawione na niski poziom tlenu, podobny do tego, jaki występuje na wysokości 4500 metrów, ich metabolizm ulega zmianie - informuje pismo "Cell Metabolism".
Jakie są szanse, że w Ziemię uderzy planetoida zagrażająca naszemu istnieniu? I co robimy, aby się przed tym obronić?
Rekordowo wydajny system produkcji wodoru z dwutlenku węgla i wody stworzyli naukowcy z różnych europejskich ośrodków w ramach projektu A-Leaf. Opracowali też nowy sposób przechowywania tak powstającego paliwa.
Ale i tak wypadł - zdaniem naukowców - nieźle
Problemy z zasypianiem związane z ryzykiem demencji.
Naukowcy wykryli wodę w stanie gazowym w dysku, w którym powstają planety.
Regularne wizyty u dentysty i dobry stan przyzębia prawdopodobnie mogą również zapobiec przewlekłemu bólowi stawów - informuje pismo "Science Translational Medicine".
Wyniki badań publikują na łamach najnowszego numeru tygodnika "Science".
Samce humbaków rezygnują z pieśni godowych na rzecz walk o partnerki - informują naukowcy australijscy na łamach pisma "Communications Biology".
Na Półwyskie Iberyjskim - piszą naukowcy na łamach "Journal of Archaeological Science".
Pacjent opuszcza szpital tego samego dnia.
Sztuczna inteligencja radykalnie zmieni nasze życie i musimy się zastanowić, jak kształtować świat napędzany przez AI - powiedział w środę w Kongresie prof. Aleksander Mądry, pochodzący z Polski dyrektor ośrodka zajmującego się sztuczną inteligencją na Massachussetts Insitute of Technology (MIT). Ostrzegł też przed ryzykami związanymi z masowym używaniem tej technologii.
„Pij mleko – będziesz wielki” – mówił w kampanii społecznej namawiającej dzieci do picia mleka Bogusław Linda. Nie mógł wiedzieć, że kilka lat później ukaże się publikacja, z której wynika, że to mleko przed wieloma tysiącami lat pozwoliło zawojować pół świata.
Tak wynika z przeprowadzonych w Brazylii banań.
Ostra papryka to składnik wielu dań w różnych kulturach. Przyprawa daje specyficzne wrażenia, bo smakuje przede wszystkim… bólem. Jej jedzenie jednak sprawia ludziom przyjemność. Dlaczego tak jest?
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.