Naukowcy zrekonstruowali w trójwymiarze postać z Całunu Turyńskiego.

Naukowcy z uniwersytetu w Padwie trójwymiarowo zrekonstruowali postać mężczyzny, którego wizerunek odbił się na Całunie Turyńskim.

Prof. Giulio Fanti twierdzi, że jego model odwzorowuje postać z całunu z dokładnością do jednego milimetra - podaje Aleteia, która zebrała informacje pojawiające się w różnych mediach. Z rekonstrukcji wynika, że mężczyzna ten miał 180 cm wzrostu - to około 15 cm więcej niż wynosiła średnia wzrostu w czasach Jezusa. - Był smukły, a zarazem dobrze zbudowany. (..) Miał królewski i dostojny wygląd - powiedział profesor tygodnikowi "Chi". Dodał, że doliczył się na całunie 370 ran zadanych podczas biczowania, zaś prawe ramię było zwichnięte w sposób powodujący uszkodzenie nerwów.

TgPadova Telenuovo L'uomo della Sindone: scolpito nel marmo

Kościół nigdy nie potwierdził urzędowo, że Całun Turyński jest rzeczywiście płótnem grobowym Chrystusa. Za taką tezą przemawiają jednak naukowe argumenty. Oto niektóre z nich:

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  31.03.2018 18:24
  o ile pamiętam to trójwymiarową rekonstrukcję Człowieka z Całunu zrobili już ze 40 lat temu
 • Stanisław_Miłosz
  01.04.2018 10:13
  Potęga nauki jest nie do obalenia: Jeszcze chwila, a naukowcy znajdą gdzieś DNA i sklonują nam Chrystusa. Kto wie czy nawet nie w wielu egzemplarzach? A jeśli kalkulacja ekonomiczna pozwoli, to może nawet ruszy masowa produkcja. Ku większej chwale Nauki, rzecz jasna.
 • Gabryiel999
  01.04.2018 18:15
  Stanisław Miłosz nie jest taki daleki od prawdy. Naukowcy umieją już pobrać oocyt (prekursor kom. jajowej) od jednego gatunku saka i wszczepić do niego DNA innego gatunku saka (w postaci jądra interfazowego). Z tak sztucznie sklonowanej komórki jajowej rodzi się zdrowy osobnik. Takie eksperymenty przeprowadzili skutecznie chińczycy, ratując przed wyginięciem pandy. Oocyt pochodził od królika, a DNA pandy umożliwiło przyjście na świat młodych osobników. Droga do gatunku Homo sapiens jest zatem przetarta.
 • VAB
  02.04.2018 10:51
  Całun to oszustwo
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.