Nowe widowisko multimedialne.
Urząd Miasta Krakowa i Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" zapraszają na wyjątkowy spektakl pt. „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” , podczas którego wystąpią wybitni wokaliści i aktorzy - gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. Wydarzeniu towarzyszyć będą niezwykłe efekty multimedialne. Koncert odbędzie się w ramach krakowskiej nocy "Cracovia sacra".
Widowisko multimedialne z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się w środę 15 sierpnia 2018 r. o godz. 20.00 na terenie papieskiego Centrum w Krakowie na Białych Morzach przy ul. Totus Tuus 34 (plac przed Sanktuarium św. Jana Pawła II). Wstęp na wydarzenie jest wolny. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Krakowie, przy ul. Powiśle 11.
Spektakl to próba ukazania świętości Karola Wojtyły - żywej, prawdziwej i pełnej mocy. Zaskoczeniem jest już samo podejście do tematu, bo spektakl o Janie Pawle II rozpoczyna się od... jego śmierci, a przewodnikiem widza staje się Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. „Santo subito” wykrzyczane w kilka chwil po pogrzebie papieża, napędza korowód wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Po drodze jesteśmy świadkami wielu tajemniczych znaków oraz poruszających świadectw płynących z odległych zakątków świata.
Na scenie wystąpi blisko 70 osób, w tym m.in.
Libretto i reżyseria: Michał Zabłocki
Muzyka: Andrzej Bonarek, Krzysztof Herdzin, Czesław Mozil, Mateusz Nagórski, Adam Niedzielin, Marcin Nierubiec, Krzysztof Odrobina, Janusz Wierzgacz, Miłosz Wośko, Andrzej Zieliński
Widowisko muzyczne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” wyprodukowane zostało wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Pełni Kultury specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Jest ono hołdem złożonym największemu Polakowi, którego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii.
Uszkodzenia genetyczne spowodowane używaniem konopi mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Ten widok zapiera dech w piersiach, choć jestem przecież przyzwyczajony do oglądania takich rzeczy.
Meteoryty zazwyczaj znajdowane są na pustyniach albo terenach polarnych.