Święty z Wadowic

Nowe widowisko multimedialne.

Urząd Miasta Krakowa i Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" zapraszają na wyjątkowy spektakl  pt. „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” , podczas którego wystąpią wybitni wokaliści i aktorzy - gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. Wydarzeniu towarzyszyć będą niezwykłe efekty multimedialne. Koncert odbędzie się w ramach krakowskiej nocy "Cracovia sacra".

Widowisko multimedialne z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się w środę 15 sierpnia 2018 r. o godz. 20.00 na terenie papieskiego Centrum w Krakowie na Białych Morzach przy ul. Totus Tuus 34 (plac przed Sanktuarium św. Jana Pawła II). Wstęp na wydarzenie jest wolny. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Krakowie, przy ul. Powiśle 11.

Spektakl to próba ukazania świętości Karola Wojtyły - żywej, prawdziwej i pełnej mocy. Zaskoczeniem jest już samo podejście do tematu, bo spektakl o Janie Pawle II rozpoczyna się od... jego śmierci, a przewodnikiem widza staje się Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. „Santo subito” wykrzyczane w kilka chwil po pogrzebie papieża, napędza korowód wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Po drodze jesteśmy świadkami wielu tajemniczych znaków oraz poruszających świadectw płynących z odległych zakątków świata.

Na scenie wystąpi blisko 70 osób, w tym m.in.

  • Wokaliści: Andrzej Lampert, Mateusz Nagórski, Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Justyna Reczeniedi, Czesław Mozil, Joanna Smajdor, Piotr Szewczyk, Magdalena Wasylik, Hanka Wójciak, Rafał Żur
  • Aktorzy: Urszula Grabowska, Radosław Krzyżowski, Jan Nowicki
  • Orkiestra pod kierownictwem Miłosza Wośko
  • Chór PASSIONART pod batutą Janusza Wierzgacza
  • Grupa tancerzy w układach choreograficznych Macieja Florka

Libretto i reżyseria: Michał Zabłocki
Muzyka: Andrzej Bonarek, Krzysztof Herdzin, Czesław Mozil, Mateusz Nagórski, Adam Niedzielin, Marcin Nierubiec, Krzysztof Odrobina, Janusz Wierzgacz, Miłosz Wośko, Andrzej Zieliński

Widowisko muzyczne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” wyprodukowane zostało wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Pełni Kultury specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Jest ono hołdem złożonym największemu Polakowi, którego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg