Watykański eko-projekt

Projekt zasadzenia „Watykańskiego Lasu Klimatycznego” nad rzeką Cisą na Węgrzech nadal nie jest realizowany, mimo iż wkrótce miną już trzy lata od podpisania ze Stolicę Apostolską 5 lipca 2007 r. porozumienia w tej sprawie.

Amerykańska firma Planktos i jej węgierska gałąź KlimaFa miały w imieniu Watykanu obsadzić kilkaset hektarów dębami, wierzbami, topolami i dzikimi drzewami owocowymi. Chodziło łącznie prawie 125.600 sadzonek. Dawałoby to całkowite zrównoważenie ilości dwutlenku emitowanej przez Państwo Watykańskie. Watykan stałby się w ten sposób pierwszym państwem świata z neutralną emisją gazów cieplarnianych.

„Jak dotychczas, ani jedno drzewo nie zostało zasadzone, mimo wielokrotnego upominania się przez Stolicę Apostolską” – oświadczył 22 kwietnia wicedyrektor watykańskiego biura prasowego. O. Ciro Benedettini CP powiadomił, że rozważa się możliwość wystąpienia na drogę sądową wobec firmy KlimaFa ze względu na narażenie na szwank dobrego imienia i reputacji Stolicy Apostolskiej. Wyraźnie zostały one wykorzystane w celach reklamowych bez dotrzymania złożonych obietnic.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • rafał
    24.04.2010 12:41
    To skandal że Stolica Apostolska poddaje się tej kłamliwej indoktrynacji mediów i pseudo-naukowców w sprawie rzekomego efektu cieplarnianego. Watykan to państwo kościelne a więc nie może wydawać pieniędzy (często ofiarowanych przez wiernych) na tego typu projekty. Koścół ma w obecnych czasach tyle innych problemów...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.