Wulkan Eyjafjoell wciąż aktywny

Wulkan Eyjafjoell na Islandii wciąż wyrzuca w niebo chmurę pyłu i nic nie wskazuje na słabnięcie jego aktywności.

Rzeczniczka Instytutu Meteorologicznego w Reykjaviku powiedziała we wtorek, że chmura osiąga wysokość pięciu kilometrów i przesuwa się w kierunku południowo-wschodnim nad kontynent europejski.

Meteorolodzy nie wykluczają, że w ciągu kilku najbliższych dni pył wulkaniczny może komplikować sytuację nad północnymi regionami Wielkiej Brytanii.

Pocieszającą wiadomością dla linii lotniczych jest to, że koncentracja pyłu wulkanicznego w powietrzu jest mniejsza niż przed dwoma tygodniami.

Pojawiło się jednak nowe zagrożenie. Jak informuje Instytut Meteorologiczny w Reykjaviku, coraz więcej wody z topniejącego lodowca, pod którym znajduje się wulkan, miesza się z lawą, co powoduje powstawanie dodatkowych ilości popiołu i pyłu. Dwaj pracownicy instytutu, którzy pobierali próbki na lodowcu, zatruło się wulkanicznymi wyziewami, na szczęście niegroźnie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.