Poduszka powietrzna dla motocyklistów

Poduszkę powietrzną dla motocyklistów w postaci eleganckiej kamizelki zaprezentowano w Mediolanie. W razie wypadku wypełnia się ona natychmiast powietrzem chroniąc między innymi kark i kręgosłup .To odpowiedź na śmiertelne żniwo wypadków na jednośladach.

Kamizelka, stworzona w ramach naukowego projektu "Life Jacket" we współpracy z uniwersytetem we Florencji, z pozoru nie wyróżnia się niczym od innych. Kryje jednak niezwykłą funkcję, rezultat najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii: w chwili wypadku w ciągu 80 tysięcznych sekundy wypełnia się powietrzem.

Włoska firma przygotowała ją w dwóch wersjach: dla kobiet i mężczyzn. Zapewnia, że to ratujące życie ubranie jest bezkonkurencyjne pod względem szybkości reakcji i skuteczności.

Sprzedaż kamizelek rozpocznie się w listopadzie. Cena wynosić będzie - jak zapowiedziano - w zależności od modelu od 390 do 590 euro.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja