Eko-Caritas

Biologiczna oczyszczalnia ścieków, ekologiczna kotłownia czy kolektory słoneczne - to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Ośrodku Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach.

- Takie pojęcia jak "odnawialne źródła energii", "edukacja ekologiczna", "ekologiczne gospodarstwa" są mi dobrze znane. Od samego początku działania stawiamy na ekologię – zapewnia ks. Bogdan Janik, dyrektor ośrodka Caritas diecezji rzeszowskiej w Myczkowcach. Biologiczna oczyszczalnia ścieków, ekologiczna kotłownia czy kolektory słoneczne to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań, jakie zostały zastosowane w ośrodku. - Prowadzimy też trzyetapowy program racjonalnego i etycznego gospodarowania energią w ośrodkach kościelnych, bez zakłócania normalnej działalności. Prowadzą go Szwedzi, którzy wybrali Myczkowce jako okręg dla pilotażu polskiej odsłony projektu „Etyka i Energia”, w skład którego z polskiej strony wchodzą Caritas diecezji rzeszowskiej, jezuici ze Starej Wsi i REFA -Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu” - dodaje.

Ośrodek Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach zajmuje ogrodzony teren ponad 8 ha. W Ośrodku znajduje się kilka pawilonów mieszkalnych, duża sala spotkań, stołówka, kaplica, stadnina koni, oraz wiele innych atrakcji do wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Ośrodek może przyjąć jednorazowo ponad 150 osób.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CARITAS, EKOLOGIA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.