Astronauci wrócili na ziemię

Statek kosmiczny Sojuz MS-11, na którego pokładzie znajdowali się Rosjanin Oleg Kononienko, Amerykanka Anne McClain i Kanadyjczyk David Saint-Jacques, we wtorek rano wylądował w Kazachstanie. Załoga spędziła na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) 204 dni.

Lądownik opadł w pobliżu miasta Żezkazgan w środkowym Kazachstanie.

Członkowie załogi przybyli na ISS 3 grudnia na pokładzie statku Sojuz MS-11. Był to pierwszy lot załogowy Sojuza po 11 października ub.r., gdy zawiodła rakieta nośna i załoga Sojuza MS-10 musiała lądować awaryjnie.

Obecnie na ISS przebywają: Rosjanin Aleksiej Owczynin oraz dwoje astronautów amerykańskich - Nick Hague i Christina Koch.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.