Dzbany z epoki brązu i inne znaleziska w Syrii

Zespół kanadyjskich archeologów odkrył na stanowisku w Syrii pozostałości starożytnego budynku i gliniane dzbany z czasów epoki brązu, z okresu 1550-1250 r. p.n.e. - informuje serwis internetowy Global Arab Network.

Odkrycia dokonano na stanowisku Tal al-Asharena, położonym na terenie prowincji Hama w środkowo-zachodniej części Syrii.

Jak poinformował Abd al-Qader Farzat, dyrektor Urzędu Starożytności w Hamie - stolicy prowincji, odkryte ruiny należą do budynku z epoki brązu, wykonanego z cegieł z suszonego mułu, a odnalezione wewnątrz dzbany służyły do przechowywania żywności.

W pobliżu znaleziska naukowcy odsłonili także pozostałości innej budowli z posadzką pochodzącą z czasów epoki żelaza, z okresu 1200-750 r. p.n.e.

Syryjsko-szwajcarski zespół naukowców, prowadzący wykopaliska na stanowisku w Palmirze w północnej części Pustyni Syryjskiej w środkowej Syrii, odkrył na terenie Wschodniego Pałacu w tym mieście starożytne malowidło naścienne, przedstawiające ubranego w tradycyjny strój mężczyznę z mieczem oraz małego ptaka.

Jak poinformował Walid Asa'ad, dyrektor Muzeów i Pomników Starożytności Palmiry, podczas prac wykopaliskowych prowadzonych na północ od Wielkiego Pałacu w Palmirze, naukowcy odsłonili pozostałości ceglanych domostw osadzonych na kamiennych podporach.

Każde z odkrytych domostw posiadało sale sypialne, kuchnię, łazienkę, część magazynową oraz osobną studnię.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja