Świnoujście: Zakaz kąpieli w morzu

Dopiero w poniedziałek mają być znane wyniki badań kolejnych próbek wody pobranych z kąpieliska w Świnoujściu. Zakaz kąpieli w morzu w tym kurorcie obowiązuje od soboty, kiedy w wodzie wykryto zanieczyszczenie mikrobiologiczne bakteriami coli.

Rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia Robert Karelus poinformował w czwartek, że kolejne próbki wody do badań będą pobrane dopiero w niedzielę, a nie jak planowano w piątek rano.

Zmiana terminu związana jest z prognozami pogody - w sobotę w Świnoujściu ma padać deszcz i wiać wiatr, co powinno wpłynąć na poprawę jakości wody.

Rzecznik poinformował, że wyniki powinny być znane i podane do wiadomości w poniedziałek 9 sierpnia, o godz. 10 podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Międzyzdroje, w której udział weźmie prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.