14 chińskich satelitów

W ciągu najbliższych 10 lat Chiny wprowadzą na orbitę okołoziemską 14 satelitów meteorologicznych - informuje dziennik "Renmin Ribao".

Dyrektor Państwowego Satelitarnego Centrum Meteorologicznego Yan Tsuyun powiedział, że do końca roku zaplanowany jest start satelity meteorologicznego Fengyun-3B. Kilka aparatów tej serii efektywnie pracuje już na orbicie i realizuje wiele funkcji, w tym monitoring stanu środowiska naturalnego i prognozowania klęsk żywiołowych.

Obecnie prowadzone są prace nad zbudowaniem nowego satelity meteorologicznego tej serii - Fengyun-4. Ten udoskonalony techniczne aparat powinien być wystrzelony do 2015 roku - poinformował dyrektor Centrum.

W ciągu najbliższych 10 lat - podkreślił Yan Tsuyun - Chiny zamierzają znacząco zwiększyć możliwości swoich satelitów meteorologicznych, by wziąć aktywniejszy udział w międzynarodowych wysiłkach mających na celu monitorowanie globalnego ocieplenia, ocenę sytuacji ekologicznej na naszej planecie i prognozowanie klęsk żywiołowych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.