Rząd Węgier na czas nieokreślony zawiesił wydawanie wiz obywatelom Iranu - poinformował w piątek na konferencji prasowej szef węgierskiego sztabu operacyjnego ds. koronawirusa Tibor Lakatos.
"Na wniosek sztabu operacyjnego rząd na czas nieokreślony zawiesił wydawanie wiz obywatelom Iranu" - oświadczył Lakatos.
Na Węgrzech stwierdzono dotąd cztery przypadki zakażenia koronawirusem, przy czym troje chorych to obywatele Iranu: dwóch studentów i przyjaciółka jednego z nich. Czwartym zakażonym jest obywatel Wielkiej Brytanii, który mieszka w Debreczynie na wschodzie Węgier i często jeździ do Mediolanu.
Ordynator instytutu hematologicznego i zakaźnego szpitala w południowym Peszcie Janos Szlavik powiedział, że jeden z irańskich studentów ma lekkie objawy, drugi dużo kasłał, ale już się dobrze czuje, jego przyjaciółka prawdopodobnie będzie musiała zostać w szpitalu jeszcze przez długi czas, natomiast leczony w Debreczynie Brytyjczyk miał objawy wskazujące na uszkodzenie nerek, w związku z czym podłączono mu kroplówkę.
Obecnie 39 osób przebywa na Węgrzech na kwarantannie i są badane próbki pobrane od 269 osób - poinformowano na rządowej stronie internetowej poświęconej epidemii koronawirusa.
Mają posiadać cechy prehistorycznego, wymarłego ponad 10 tysięcy lat temu gatunku, wilka strasznego.
Pozwala przewidzieć zwiększone ryzyko śmiertelności i incydentów sercowo-naczyniowych.
Zakłócenia spowodowane przez człowieka mają znacznie szerszy wpływ, niż wcześniej sądzono.
Dokumnent wskazuje m.in na wyzwania wynikające ze skutków innowacji.
Hiszpańsko-australijski zespół opracował pionierską metodę rozkładu plastikowych śmieci.
Odkryte w Alpach i Arktyce mikroorganizmy potrafią rozkładać plastik w niskich temperaturach.
Do substancji perfluoroalkilowych (PFAS) zaliczane są tysiące syntetycznych związków chemicznych.