13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

W Polsce potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie chore są 44 osoby - poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia. Dwa nowe przypadki odnotowano na Mazowszu, cztery w Lubelskiem, trzy na Dolnym Śląsku, trzy na Śląsku i jeden w łódzkiem.

Dwóch pacjentów na Mazowszu, podobnie jak pozostali chorzy w tym województwie, hospitalizowanych jest w Warszawie. Razem daje to sześć potwierdzonych przypadków zakażenia w Mazowieckiem. Pierwszy odnotowano w niedzielę.

Sześć przypadków jest już również w województwie lubelskim. Wszyscy czworo pacjenci, o których poinformował w czwartek resort, są w szpitalu w Lublinie. Pacjent, u którego we wtorek potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w tym regionie, przebywa natomiast w szpitalu Bełżycach, a pacjentka z drugim przypadkiem także w Lublinie.

Troje pacjentów z Dolnego Śląska ze stwierdzonym koronawirusem przebywa w szpitalach we Wrocławiu i w Oleśnicy. Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka poinformowała PAP w czwartek, że pacjenci w stolicy Dolnego Śląska to dwaj mężczyźni w młodym i w średnim wieku. Łącznie hospitalizowanych w województwie jest sześć osób z koronawirusem, a jedna zakażona przebywa w kwarantannie domowej. Pierwszy przypadek potwierdzono w piątek.

Troje pacjentów ze Śląska jest w szpitalach w Sosnowcu, Chorzowie i Zawierciu. Łącznie na terenie województwa przebywa 11 osób z potwierdzonym koronawirusem. Poza wspomnianymi pięcioro pacjentów jest w Raciborzu i troje w Cieszynie. Pierwsze przypadki potwierdzono w niedzielę.

Jeden pacjent w województwie łódzkim jest hospitalizowany w Łodzi. To drugi przypadek w tym województwie. Pierwszy stwierdzono w środę u młodej kobiety, która przebywa także w szpitalu w Łodzi.

W sumie w Polsce potwierdzono 44 przypadki zakażenia koronawirusem. Resort zdrowia codziennie aktualizuje te dane. O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 poinformowano 4 marca, tydzień temu. Był to mężczyzna, który przyjechał z Niemiec autokarem. Trafił on do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • CSOG
    12.03.2020 08:08
    Według Angelii Merkel 70 % niemieckiego społeczeństwa zetknie się z wirusem, a według jej ministra zdrowia 80 % ( z tych którzy z wirusem się zetknęli) zniesie jego obecność wirusa bezobjawowo, lub z minimalnymi objawami i bez powikłań. I choć zależy to od wielu czynników u nas będzie zapewne podobnie. Według specjalistów Włochy borykają się obecnie z poważnym problemem, ponieważ ich społeczeństwo zbagatelizowało zalecenia dwutygodniowej społecznej kwarantanny. Młodzież korzystając z odwołanych zajęć szkolnych spotykała się w barach, pubach i klubach. Gwałtowny przyrost zachorowań spowodował że brakuje im miejsc w szpitalach i co gorsze respiratorów. Informujmy się o tym rzetelnie aby nie powielać ich błędów i przynajmniej spróbować ponieść mniejsze konsekwencje pandemii. Nie chodzi o sianie paniki ale o konkrety pozwalające na większą społeczną samodyscyplinę. Mniej chorych, nie weźmie się znikąd, to trzeba sobie społecznie wypracować zmniejszając liczbę zarażających. Zachowajmy bez paniki większą roztropność niż psychologiczny mechanizm wyparcia szepczący nam "mnie to pewnie nie spotka". Myślmy raczej być może uda mi się uniknąć jeśli będę ostrożny i będę ściśle przestrzegał poleceń i zaleceń władz. Z akcentem na słowa " być może". Od nas samych naprawdę wiele zależy.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .