We Francji zmarło już 127 osób

Francuska agencja zdrowia publicznego poinformowała w niedzielę wieczorem, że w ciągu minionej doby liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem wzrosła o 36 - do 127. Zarejestrowano ponad 900 nowych przypadków infekcji; liczba zakażonych we Francji wynosi 5423.

Wzrost liczby ofiar śmiertelnych i zachorowań w ciągu ostatniej doby, to największy skok od pojawienia się nowego wirusa we Francji - podkreślił podczas konferencji prasowej dyrektor generalny w resorcie zdrowia i solidarności Olivier Veran.

Liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Europie przekroczyła w niedzielę 2 tys., a na całym świecie - 6 tys. - podaje AFP.

W sobotę Premier Francji Edouard Philippe ogłosił, że zamknięte będą wszystkie miejsca użyteczności publicznej, które nie są niezbędne do funkcjonowania państwa. Dekret obowiązuje od północy z soboty na niedzielę do odwołania. Francja oficjalnie weszła w etap epidemii.

Dekret dotyczy w szczególności restauracji, barów, kin, dyskotek. Otwarte pozostaną sklepy spożywcze, apteki, banki, kioski z tytoniem i prasą. Transport publiczny będzie nadal działał, ale zostanie "dostosowany do sytuacji". Miejsca kultu pozostaną otwarte, lecz ceremonie zostaną zawieszone.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama