Polacy w depresji

Ponad milion Polaków rocznie leczy się na depresję. Szacuje się że co najmniej drugie tyle Polaków cierpi na depresję ale jej nie leczy.

Jaki jest więc stan leczenia psychiatrycznego w Polsce. W Katowicach odbywa się ogólnopolska konferencja  Psychiatria 2010. Jej uczestnicy oprócz tematów ściśle medycznych poruszają również te, które dotyczą pogłębianiu świadomości Polaków na temat chorób psychicznych. Mówi dr. Janusz Heitzman Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław Miłosz
  26.09.2010 22:37

  Szkoda, że psychiatrzy nie zbadali ewentualnego związku nasilenia depresji z preferencjami politycznymi, czy jest korelacja z wyznawaną opcją, czy nie? No bo, jak tu nie popaść w depresję widząc i czując co się dzieje?

  A może zbadali, tylko wynik był niepoprawny?

   

  Jakby nie było, chyba dziś jest moda właśnie na depresję. Kiedyś psychiatrzy twierdzili, że co 10. Polak to jawny lub ukryty schizofrenik, niedawno modna była dysleksja. Na kolejną konferencję pewnie też coś wymyślą.

   

  Czy jest zatem jeszcze ktoś psychicznie zdrowy w Polsce, czy nie ma? W oogóle zdrowy, bo inne medyczne specjalności kreują swoje mody, dajmy na to kleszcze, grypy ptasie i świńskie. Itd. Kreują, gdyż wygląda na to, że dopóki chory nie wie, że jest jakaś choroba to jest zdrowy. Nalepiej widać to po czytelnikach encyklopedii zdrowia - czyta taki hasło po haśle i zaraz co hasło, to mu pasuje. A co dopiero, gdy medyczne autorytety twierdzą, że powinien być chory!

  A może to nie tylko mody, tylko sposób autorytetów na publiczne fundusze?

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja