Jesienny zlot dzikich gęsi

W Parku Narodowym "Ujście Warty" rozpoczął się jesienny zlot dzikich gęsi. Ich liczba przekracza 55 tys. Ptaki przyleciały wcześnie, gdyż sprzyja im wysoki poziom wody i dostatek pożywienia - poinformował PAP Łukasz Cieślik z PN "Ujście Warty".

Dla tych ptaków zalane poldery i pola zapewniają bezpieczne schronienie i stanowią cenne żerowiska.

"Przyroda rządzi się swoimi prawami. Tak więc niekorzystne dla nas - ludzi okoliczności stworzyły idealne warunki dla ptaków. Tegoroczne rozlewiska w Parku Narodowym, które obejmowały prawie całą powierzchnię południowej jego części, uczyniły je miejscem niezwykle korzystnym dla gęgawy oraz gęsi zbożowej" - powiedział PAP Cieślik.

Te korzystne warunki sprawiły, że wczesną jesienią można zaobserwować na tym terenie dużą koncentrację dzikich gęsi. Wysoka woda sprawiła, że na okolicznych polach pozostało wiele płodów rolnych, których nie udało się zebrać.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja