Dwa trzęsienia ziemi u wybrzeży Alaski

Dwa trzęsienia ziemi o sile 6,4 i 6,1 w skali Richtera nawiedziły w czwartek wieczorem (w piątek rano czasu polskiego) rejon Wysp Andrejanowa u wybrzeży Alaski - poinformowało amerykańskie centrum geologiczne USGS. Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.

Pierwszy, silniejszy wstrząs zarejestrowano o godzinie 5.25 czasu polskiego na głębokości 20,6 km - napisano w komunikacie USGS. Epicentrum trzęsienia znajdowało się około 100 km na południowy wschód od wyspy Adak.

Drugi wstrząs zarejestrowano o godz. 5.49 czasu polskiego, około 9 km dalej.

Wyspy Andrejanowa to grupa wulkanicznych wysp w archipelagu Aleutów, stanowiącego część stanu Alaska; największe wyspy to Atka, Adak i Tanaga. Wyspę Adak zamieszkuje jedynie około 100 osób. Aleuty są rozciągniętym na setki kilometrów łańcuchem 300 niewielkich wysp wulkanicznych, zamieszkanych w sumie przez zaledwie ok. 8 tys. osób. Regularnie nawiedzane są przez trzęsienia ziemi o dużej sile.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja