Bardzo drogie śmieci

1 miliard 100 milionów euro - tyle według włoskiej firmy konsultingowej kosztuje Italię obecny kryzys śmieciowy w rejonie Neapolu, spowodowany przez gwałtowne protesty mieszkańców przeciwko planom utworzenia nowego wysypiska, największego w Europie.

Od dłuższego czasu w rejonie Terzigno i innych miejscowości położonych w rejonie Wezuwiusza dochodzi do starć między manifestantami a policją, która usiłuje zagwarantować bezpieczny przejazd śmieciarek na składowiska odpadków. Wiele pojazdów zostało zniszczonych i podpalonych. Na ulicach Neapolu leżą zaś tony niewywiezionych śmieci.

Firma konsultingowa Althesys oszacowała, że każdego Włocha obecny kryzys, drugi w ciągu dwóch lat, kosztuje około 20 euro.

Ponadto według tych obliczeń straty poniesione w ostatnim dziesięcioleciu w rezultacie niewłaściwego zarządzania wywozem i utylizacją śmieci wyniosły we Włoszech 18 miliardów euro, podczas gdy zyski z recyklingu należy szacować na 6,7 miliarda euro.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.