Szef KPRM: Zgłosiło się 160 osób chętnych do pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym

Zgłosiło się już 160 osób, personelu medycznego chętnego do pracy w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że uruchomiono już infolinię i stronę internetową do rekrutacji ochotników do pracy w tym szpitalu.

Dworczyk poinformował w środę na konferencji prasowej, że od poniedziałku - gdy ogłoszono projekt budowy szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie - zgłosiło się już 160 osób personelu medycznego chętnego do pracy w tym szpitalu. Są to lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i sanitariusze - wyjaśnił szef KPRM.

Poinformował również, że w środę zostanie uruchomiona "specjalna infolinia" dla personelu medycznego, który chciałby podjąć pracę w szpitalu na Stadionie Narodowym. Dodał, że została również uruchomiana strona internetowa szpitalnarodowy.pl, na którym osoby zainteresowane pracą lub wolontariatem w tym szpitalu mogą wypełniać wnioski i "zgłaszać się do wsparcia tego projektu".

Dworczyk podkreślił, że zgłoszenia takich osób świadczą o "dużym zrozumieniu i solidarności". "Te wszystkie wystąpienia czy deklaracje, gotowość do podjęcia pracy czy służby - bo część to są osoby, które są funkcjonariuszami straży pożarnej, policji, członkowie organizacji proobronnych czy WOT - to świadczy o wielkiej empatii i gotowości polskiego społeczeństwa do solidarności w tych trudnych momentach. O to apelujemy" - powiedział szef KPRM.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLITYKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama