Pozostałości rzymskiej osady w Londynie

Brytyjscy archeolodzy poinformowali o odkryciu pozostałości wiejskiej osady, ludzkich pochówków i wielu artefaktów z czasów rzymskich i wcześniejszych w zachodnim Londynie - donosi serwis internetowy Guardian UK.

Odkrycia dokonano podczas prac ziemnych towarzyszących budowie hotelu w Syon Park, na terenie prywatnej posiadłości ziemskiej Ralpha Percy - księcia Northumberland, położonej w Isleworth w zachodnim Londynie, w dzielnicy London Borough of Hounslow.

Naukowcy z Londyńskiego Muzeum Archeologicznego odkryli na głębokości zaledwie 0,5 metra pod powierzchnią gruntu pozostałości wiejskiej osady z czasów rzymskich i wydobyli około 11,5 tysiąca fragmentów wyrobów ceramicznych, 100 monet oraz starożytne wyroby jubilerskie.

Odnaleziono także miejsca pochówku z ludzkimi szczątkami oraz fragment jednej z ważniejszych dróg Brytanii w czasach rzymskich, łączącej Londinium z Silchester, a także starsze przedmioty z epoki brązu.

Jak poinformował archeolog Jo Lyon, odnalezienie dobrze zachowanych pozostałości wiejskiej osady z czasów rzymskich, znajdującej się niegdyś na obrzeżach rzymskiego miasta Londinium i będącej jednym ze źródeł zaopatrzenia miasta w produkty rolne, daje naukowcom unikalną możliwość kompleksowego zbadania życia jej mieszkańców, ich pracy i śmierci.

Wśród starszych artefaktów odnalezionych na stanowisku wyróżnia się złota bransoleta z późnej epoki brązu, datowana na okres 1000-750 r. p.n.e.

Na pierwsze ślady osady naukowcy natrafili w 2008 roku, ale dopiero teraz ujawnione zostały szczegółowe informacje o skali znaleziska i jego kompleksowym charakterze.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama